Kolašin: Turistička organizacija očekuje raniji dolazak gostiju

Foto: Opština Kolašin

Foto: Opština Kolašin

Turistička organizacija (TO) Kolašin intenzivno radi na organizaciji manifestacija i aktivnosti koje će dopuniti turističku ponudu tokom međusezone. Cilj im je, objašnjavaju, da naprave kvalitetan uvod u predstojeću ljetnju sezonu, s obzirom na važnost “produženja turističke sezone i ravnomjernije raspodjele turističkog prometa tokom godine”.

Akcenat je na organizaciji manifestacija koje spajaju lokalnu kulturu, gastronomiju, prirodne ljepote i aktivan odmor.

Centralna banka Crne Gore CBCG foto CBCG

CBCG: Neznatan pad kamatnih stopa

DJI 0022 1 1100x450 1

U Tivtu boravi 2,77 hiljada turista

Planirani događaji uključuju brojne aktivnosti na otvorenom, poput pješačenja, čime se promovišu prirodni potencijali Kolašina i njegove okoline kao idealne destinacije za ljubitelje aktivnog odmora. Ove aktivnosti biće dopunjene kulturnim i gastronomskim dešavanjima, što doprinosi kreiranju sadržajno bogate i raznovrsne međusezonske ponude.

Iz TO su objavili kalendar manifestacija za ovaj mjesec, koje počinju velikom akcijom čišćenja grada 9. maja. Pješačka tura do katuna Rupe Rečeničke planirana je za naredni dan. Tribina “Ciklonomad” zakazana je za 13. maj, a 17. maja organizuje se pješačka tura do Jablanovog vrha. Otvaranje Majskog bazara biće 20. maja, a dan kasnije Turnir u tekbolu, dok je 22. maj dan posvećen najmlađima. Do kraja mjeseca biće održan i Dan ljekovitog bilja, bogat muzički program, promocija knjige “Let u suprotnom pravcu”, a za posljednji dan ovog mjeseca planirana je pješačka tura do Moračkih planina.

“Organizacijom ovakvih manifestacija TO Kolašin nastoji da privuče različite ciljne grupe – od porodičnih gostiju, sportskih entuzijasta, pa do turista zainteresovanih za autentična lokalna iskustva. Pored animacije turista, važan aspekt ovih aktivnosti jeste i angažovanje lokalne zajednice, ugostitelja i proizvođača, čime se dodatno jača lokalna ekonomija i turistička infrastruktura”, kažu u TO.

Očekuje se da planirane manifestacije doprinesu većoj vidljivosti Kolašina na turističkoj mapi Crne Gore, podstaknu ranije dolaske i rezervacije, te obezbijede kvalitetnu pripremu za glavni ljetnji period.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Budvani dobili spektakularan derbi protiv šampiona za nastavak sna o tituli

Sport

02.05.2026.

Novi poraz Grblja, Otrant na plus četiri

Bajern izbjegao poraz u posljednjim sekundama

Kalinić suspendovan na dvije utakmice , moraće da plati i 7.000 eura

Crnogorski stonoteniseri bez medalja na turniru u Podgorici