Sa neizmjernim bolom, kako navodi, sjećamo se Miroslava Kneževića, Olivere Maksimović, Julije Brudar, Vukića Vuletića, Milke Kočanović i Manojla Komatine.
„Dok je stradalih, ne možemo a da se ne osvrnemo na surovost terminologije kojom je ovaj zločin često opisivan. Za porodice koje su izgubile svoje najmilije i za građane Crne Gore, stradali u Murinu nikada neće i ne smiju biti svedeni na hladni birokratski termin „kolateralna šteta”. Nazivati stradanje djece i nedužnih građana „usputnim gubitkom” uvreda je za žrtve i njihove porodice i bezuspješan pokušaj da se racionalizuje neprihvatljivo i ublaži težina tragedije koja je trajno obilježila naš narod. Ovaj dan nas podsjeća da mir nema cijenu. Stradanje u Murinu ostaje vječna opomena i rana koja ne zacjeljuje, podsjećajući nas na obavezu da se borimo za pravdu i dostojanstvo svake žrtve. Naša je moralna i sveta dužnost da njihova imena izgovaramo sa poštovanjem i da nikada ne dozvolimo da njihova sudbina bude izbrisana ili relativizovana birokratskim frazama“, kazao je Joković uz poruku:
„Neka im je vječna slava i mir, a nama ostaje sjećanje koje obavezuje na istinu“.


Komentari