Crna Gora još jednom gubi dobre ljude: Sistem nije prepoznao humanost porodice iz Berlina

patriote
foto: Patriote CG
Savez patriota Crne Gore u Njemačkoj saopštio je da je odlazak crnogorske porodice iz Berlina iz humanitarnog aranžmana u Crnoj Gori posljedica dugogodišnjeg nerazumijevanja i neadekvatnog odnosa državnih institucija prema ljudima koji bez interesa pomažu svojoj zemlji. Kako navode, riječ je o porodici koja je godinama finansirala liječenja, podržavala narodne kuhinje i učestvovala u brojnim humanitarnim akcijama, ali uprkos tome nije naišla na zahvalnost i podršku.

„Njihova odluka nije samo lični čin — ona je rezultat odnosa sistema koji ne prepoznaje vrijednost humanosti i posvećenosti. Umjesto saradnje, dočekani su sumnjičenjem i pritiscima, u ambijentu u kojem se dobro djelo pretvara u teret“, navodi se u saopštenju Saveza.

Iz ove organizacije ističu da se u Crnoj Gori i dalje nedovoljno cijene dobronamjernost i profesionalnost, posebno kada dolaze iz dijaspore, koja je, kako naglašavaju, neprocjenjiv finansijski, profesionalni i moralni resurs.

Savez upozorava da je stvoren ambijent nepoštovanja i nipodaštavanja, te da država mora hitno da preispita svoj pristup prema donatorima i iseljenicima.

„Potrebno je ukloniti administrativne prepreke, zaustaviti kulturu sumnjičenja i uvesti jasnu politiku zahvalnosti, transparentnosti i saradnje“, poručuju.

Savez patriota Crne Gore u Njemačkoj zahvaljuje porodici iz Berlina na godinama predanosti i humanosti, uz ocjenu da će njihova djela ostati upamćena više nego oni koji su ih odgurnuli.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Povezane vijesti

Kultura

Zabava

Društvo

Svijet

RTV PG AI Novinar