Search
Close this search box.

TRENER MORNARA NIJE KRIO ODUŠEVLJENJE NAKON PLASMANA NJEGOVE EKIPE U TREĆE KOLO KVALIFIKACIJA ZA LK

Đurašković: Spojeni smo da stvaramo čuda, ovo je veliki uspjeh za crnogorski fudbal

"Ovo je veliki uspjeh za crnogorski fudbal. Ja sam večeras najsrećniji čovjek na svijetu, jednostavno, mislim da sanjam"

Život piše romane, a barski Mornar piše istoriju.

Izabranicima Zorana Đuraškovića nije bilo dovoljno to što su na debiju na međunardnoj sceni priredili senzaciju eliminisavši gruzijski Dinamo Tbilisi, već su sinoć priredili novo iznenađenje i izbacili kragujevački Radnički za plasman u treće kolo kvalfikacija za Ligu konferencija.

Prije sedam dana u Leskovcu Mornar je poražen minimalnim rezultatom, a sinoć je poslije neviđene drame i penala ispisao novu stranicu istorije i otišao korak dalje.

Barani su vodili 2:0 golovima Ondonga-Embe u 45. i 83. minutu, ali je strijelac pobjedonosnog gola iz Leskovca, mladi Milan Aleksić je u 98. minutu sjajnim pogotkom donio produžetke za potpuni šok na „DG areni“.

U dodatnih 30 minuta nije bilo golova, a penal-rulet pripao je našem predstavniku.

„Uštinite me, možda sanjam“, kazao je trener Mornara Zoran Đurašković za RTCG nakon meča i dodao:

„Da mi je neko rekao da Mornar može da se domogne Evrope prošle godine, rekao bih mu da je to nemoguća misija. Došli smo do toga, izvukli Dinamo Tbilisi i svi su nas „prežalili“, mislili smo nemoguća misilja, ali sam i tada rekao da se čuda u fudbalu dešavaju. Rekao sam da samo jednog dana želim da piše ‘bio je to hrabri Mornar’, poručio je vidno ushićeni Đurašković.

Nakon što su eliminisali Dinamo na debiju, imao je poruku za igrače.

„Kad smo već prošli Dinamo, momcima sam rekao: ‘znamo da igramo protiv pakleno dobre ekipe, da za njihove igrače imaju ponude dva-tri miliona i da neće da ih puste, onda vam je jasno o kakvom se rivalu radi’.

Četrdesetdevetogodišnji stručnjak iz Bara vjerovao je u prolaz.

„Vidjeli ste veliko srce mojih momaka, vidjeli ste da nismo podlegli pod pritiskom. Imali smo negativan rezultat iz Leskovca (1:0), a u skautingu i pripremi utakmice sam rekao da smo igrali smušeno 25 minuta prvog poluvremena, poslije je bila egal utakmica. Rekao sam hoćemo još jedno čudo, izgleda da smo spojeni da stvaramo čuda. Ovo je veliki uspjeh za crnogorski fudbal. Ja sam večeras najsrećniji čovjek na svijetu, jednostavno, mislim da sanjam“, zaključio je Đurašković.

Mornar će u trećem kolu igrati sa boljim iz dvomeča Pakši – AEK Larnaka. Mađarski tim je prvi meč pred svojim navijačima dobio 3:0.

Podsjetimo, plasman u treću rundu kvalifikacija za LK osigurao je i crnogorski šampion Dečić koji je eliminisao Dinamo Batumi.

Šansu da se pridruži Baranima i Tuzanima imaće i podgorička Budućnost koja večeras igra protiv CSKA 1948 iz Sofije. Prvi meč prošle sedmice u glavnom gradu Bugarske dobio je domaćin minimalnim rezultatom.