Search
Close this search box.

HJK HELSINKI NAREDNI PROTIVNIK TUZANA

Dečić ispisao istoriju: Crnogorski šampion izbacio Dinamo Batumi i prošao u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija

Nakon rane i ubjedljive eliminacije na debiju u kvalfikacijama za Ligu šampiona od velškog TNS-a, malo ko je vjerovao da crnogorski prvak Dečić može da iznenadi i eliminiše favorizovani Dinamo Batumi i plasira se u treće kolo Lige konferencija, ali jesu Tuzani, koji su uspjeli u toj namjeri i zakazali dvomeč sa finskim HJK Helsinikijem.

Crnogorski šampion odigrao je večeras bez golova sa gruzijskim prvakom Dinamom iz Batumija na Trening kampu FSCG na Starom aerodromu i prošao dalje zahvaljujući trijumfu od prije šest dana u glavnom gradu Gruzije (2:0).

Dečić je na taj način ispisao istoriju i postao prvi crnogorski klub koji je izborio treće kolo kvalifikacija za najmlađe klupsko takmičenje pod okriljem UEFA.

Izabranici Milorada Pekovića odigrali su i u revanšu zrelo, strpljivo, pametno, čekali su svoju šansu iz kontri, organizovano se branili i na kraju više nego zasluženo izbacili favorizovanog protivnika.

Golova nije bilo, a i jedni i drugi po jednom su pogodili okvir gola, Petar Sekulović prečku u prvom i Levan Karabadze stativu u finišu drugog dijela.

Nakon samo dva minuta igre, Onore Gomis je probao glavom, ali pored gola.

U 17. minutu nova prilika za goste, Pata Gudušauri se namjestio na lijevu nogu i uputio udarac sa desne strane sa oko 18 metara, ali Žarko Tomašević je blokirao njegov udarac.

Sredinom prvog poluvremena danas izuzetno raspoloženi Petar Sekulović pokušao je lukavo direktno iz kornera sa lijeve strane, lopta je dobila čudnu putanju uz pomoć vjetra, ali je golman Rikardo Silva nekako uspio da ostane nesavladan.

U 28. minutu kontranapad Tuzana, nešto slabiji pas Ilira Camaja na desni bok za Kaikea Augusta koji se ipak dobro snašao i centrirao u kazneni prostor, Vuk Striković je šutirao, ali je jedan od defanzivaca Dinama intervenisao praktično na gol-liniji.

Igrao se 32. minut kada je Santoš šutirao iskosa sa desne strane unutar šesnaesterca, ali isuviše neprecizno.

A onda u 39. minutu malo je falilo da crnogorski šampion dođe u vođstvo – Sekulović je sa oko 25 metara „topovski“ šutirao, međutim prečka je bila saveznik gola Silve.

U uvodnim minutima nastavka Santoš je opasno šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali samo pored gola.

U 74. minutu Vuk Striković je morao da napusti teren zbog povrede, a zamijenio ga je Ognjen Stijepović.

Osam minuta prije isteka regularnog toka Blesa je probao atraktivno petom sa šest metara, međutim Igor Nikić je bio na pravom mjestu.

Nedugo potom najbolja prilika za goste – Levan Karabadze šutirao je sa dvadesetak metara, ali je Nikić uz pomoć stative sačuvao mrežu.

U šestom minutu nastavka Vladimer Mamučašvili je probao direktno iz slobodnog udarca, međutim Nikić je još jednom bio na pravom mjestu, pa je slavlje domaćina moglo da počne…

Dečić će već narednog četvrtka gostovati Helsinkiju u Finskoj, dok je revanš sedam dana kasnije u Podgorici.

Plasman u treću rundu kvalifikacija za LK pokušaće da izbore i preostala naša dva predstavnika Mornar i Budućnost koji su u prvim duelima poraženim minimalcima. Barani sjutra veče (20.45) na „DG areni“ dočekuju kragujevački Radnički, dok će „plavi“ u četvrtak na istom terenu ugostiti CSKA 1948.