„sa zadovoljstvom sam prihvatio da Radonjić bude rješenje“

Globarević: Nadam se da će publika prepoznati momenat i doći u što većem broju

Foto: FK Budućnost/Rusmin Radić

Šef stručnog štaba Ženskog Fudbalskog kluba Budućnost Duško Globarević vodio je juče trening prvog tima plavih.

Možda se i očekivalo da on bude taj koji će biti na klupi do kraja sezone, ali je na kraju izbor pao na Srđana Radonjića. Našoj redakciji se danas obratio Globarević, koji je nakon svega pružio podršku igračima u treneru Radonjiću uoči sjutrašnje utakmice sa Mornarom.

„Zbog raznih informacija i spekulacija, želim da objasnim situaciju koja se provlači oko moga imena i pozicije trenera Budućnosti. Na poziv sportskog direktora sam prihvatio da odradim trening i da vodim utakmicu kao ispomoć, jer kao radnik kluba uvijek sam bio i biću u službi Budućnosti i uvijek sam radio i radiću za dobrobit kluba. I opet bih to uradio, pogotovo u situaciji u kojoj se nalazimo, a to je bilo dva dana prije važne utakmice. Međutim, nakon što je održan Upravni odbor, a nakon što je predlog gradonačelnika Mujovića i Varvara, a pogotovo Varvara, bio moj kolega Srđan Radonjić, naravno da sam sa zadovoljstvom prihvatio da Radonjić bude rješenje. Uostalom, Radonjića sam odmah zvao da bude uz mene kada sam zamoljen da pomognem, jer realno ne možemo da se upoređujemo kao treneri“, rekao je Globarević i dodao:

„Imam svoj mir, kao klub radimo dobar posao sa ženskim fudbalom, osvojili smo drugu uzastopnu titulu, vezan sam za to ugovorom na još godinu dana, tome sam posvećen, tako da nisam ni razmišljao da budem neko trajno rješenje. Bio sam tu da uskočim kao pomoć, nadam se da sam pomogao da se trenažni proces održi i želim da klub krene u pobjednički seriju, jer nam to svima treba. I svi navijamo za to. Zato se nadam da će publika prepoznati momenat i u što većem broju napuniti stadion pod Goricom“, rekao je Globarević.

crvenazvezdacedevitaolimpija

„Vječiti derbi“ u polufinalu ABA lige, Zvezda u finišu slomila otpor Cedevita Olimpije

Rud ATP Tour Facebook

Kasper Rud u finalu Mastersa u Rimu

Globarević se u svojoj trenerskoj karijeri pokazao i u muškom fudbalu. Sa OFK Titogradom je izborio plasman u Evropu, a predvodio je Kom i Jezero.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Učenici škole „Vlado Milić“ u društvu olimpijskih šampionki pratili meč Crne Gore i Slovenije

Sport

15.05.2026.

Karlik Džons osuđen na osam mjeseci uslovne kazne zbog tuče

Sportska tribina: Šta donosi finale košarkaške sezone?

U subotu treći turnir Basketa u mom kvartu

ABA liga odlučila: Dubai domaćin na neutralnom terenu do kraja sezone

RTV PG AI Novinar