Klub iz Zabrzjea na pehar u ovom takmičenju čekao je 54 godine, dok je posljednji trofej uopšte osvojen još 1988. godine. Podolski, koji se vratio u domovinu 2021, ispunio je obećanje da će timu donijeti uspjeh.
„Kada sam došao ovdje, rekao sam da ćemo za tri do pet godina nešto osvojiti. Ali da se to desi u mojoj posljednjoj sezoni… To je nevjerovatno! Kup je naš!“, poručio je emotivni fudbaler koji će uskoro napuniti 41 godinu.
Bivši igrač Bajern Minhena, Arsenala i Intera u međuvremenu je postao i suvlasnik kluba, a osvojenim trofejom Gornjik je izborio i plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.
Podolski bi sezonu mogao završiti još spektakularnije, jer je njegov tim trenutno u vrhu prvenstva i u trci za titulu.