Đoković je imao dosta problema sa bekhendom u prva dva seta, ali i sa povredom lista desne noge, zbog čega je u tri navrata zatražio pomoć fizija.
U prvom setu razliku je napravio četvrti gem u kom je Novak najprije propustio tri vezane brejk lopte, a onda iskoristio četvrtu i bez većih problema trasirao put ka osvajanju uvodnog dijela igre.
Overcoming adversity 💪
— Tennis TV (@TennisTV) October 7, 2025
After looking like he had a slight physical issue Novak Djokovic overcomes it to take the opener 6-3 #RolexShanghaiMasters pic.twitter.com/V8GHkc3Wc6
U drugom setu viđena je velika i ujednačena borba. Obojica tenisera su sigurno servirala, a Španac je u osmom gemu, pri vođstvu 4:3, imao brejk šansu, ali je nije iskoristio. Ipak, uspio je da napravi brejk u 12. gemu, poslije iscrpljujuće razmjene, i tako uvede meč u treći set.
Međutim, nije to previše poremetilo četvorostrukog šampiona Šangaja, koji je set odluke otvorio sa 2:0, a potom u sedmom gemu došao do drugog brejka za 5:2 i odservirao za 11. uzastopno četvrtfinale na ovom turniru.
An UNREAL comeback 🙌
— Tennis TV (@TennisTV) October 7, 2025
From off the ropes @DjokerNole somehow overcomes physical issues and sublime tennis from Munar as he wins 6-3 5-7 6-2 🔥#RolexShanghaiMasters pic.twitter.com/jsVjSKdb1S
Takođe, Đoković je danas postao najstariji (38 godina i četiri mjeseca) četvrtfinalista nekog turnira iz masters serije.
WARRIOR STRENGTH ❤️🔥
— Tennis TV (@TennisTV) October 7, 2025
Djokovic overcomes a BRUTAL battle against Munar!@DjokerNole #RolexShanghaiMasters pic.twitter.com/8mq91dtGYn
Njegov naredni protivnik biće Belgijanac Zizu Bergs koji je nakon pravog maratona i dvije spašene meč lopte eliminisao Gabrijela Dijaloa.














Komentari