BOKS

Bojana Gojković zaustavljena u osmini finala SP u Liverpulu

Foto: BSCG

Crnogorska bokserska reprezentativka Bojana Gojković nije uspjela da se plasira u četvrtfinale Svjetskog prvenstva, koje je u Liverpulu okupilo 554 boksera – 329 u muškoj i 225 u ženskoj konkurenciji iz 68 zemalja svijeta.

Članica BK Budva je u osmini finala kategorije do 57 kilograma poražena od Uzbekistanke Khumorabone Mamajonove. U sve tri runde je Uzbekistanka za nijansu bila bolja, što je na kraju rezultiralo jednoglasnom odlukom sudija.

Prethodno je crnogorska reprezentativka u šesnaestini finala eliminisala Meksikanku Mejia Dijanu Palomu Perez, jednoglasnom odlukom sudija.

Drugi crnogorski predstavnik na Svjetskom prvenstvu u Liverpulu Tomislav-Bato Đinović je zaustavljen u šesnaestini finala kategorije do 60 kilograma. Člana BK Zlatičanin je pobijedio, podijeljenom odlukom sudija 3:2 Holanđanin Mahmud Al Čabtun.

nikola jokic iso 1

Jokić kažnjen 50.000 dolara zbog incidenta na kraju meča sa Minesotom

Aleksandar Nedovic 1000x555 1

Aleksandar Nedović preuzima Mladost

Sa crnogorskim bokserima u Liverpulu su boravili selektor reprezentacije Nikola Ružić i trener Momčilo Zlatičanin.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Šćepanović više nije trener Mladosti

Sport

27.04.2026.

Paraolimpijci gosti OŠ „Vuk Karadžić“

Poljska na korak od titule

Meridianbet biznis liga Crne Gore u minifudbalu: Monteput eliminisao NALL International

Bez golova u derbiju na „San Siru“