Đalović: Sve što je bilo ostaje iza nas, okrećemo se izazovima u LŠ

Foto: NK Rijeka

Nakon osvajanja duple krune sa Rijekom, crnogorski trener produžio je ugovor sa ekipom sa Rujevice do 2027. godine, a poslije kratkog odmora, ekipa počinje sa radom i pripremama za novu sezonu, kao i evropske izazove.

„Svi znate da u fudbalu, kao i životu, sve što je bilo ostaje iza nas. Iza nas ostaju velike stvari koje će ostati zapisane. Ponosan sam na sve što smo napravili, na cijeli klub, ali život ide dalje i mi moramo to staviti u drugi plan i okrenuti se budućnosti. Moramo se dobro spremiti jer imamo ozbiljne izazove ispred nas“, kazao je Đalović na današnjoj konferenciji za medije.

Rijeka će u odbranu titule krenuti drugog avgusta gostovanjem Slaven Belupu, sa kojim je zanimljivo odigrala posljednje dvije utakmice vrijedne naslova prvaka i trofeja u Kupu.

„Osvojili smo naslov, dolazi Liga šampiona, idemo u okršaje s najboljima. Veliki izazov, kako za mene tako i igrače. Liga šampiona je izazov za cijeli klub, imat ćemo dobre pripreme i ne sumnjam da ćemo biti dobri“, poručio je nekadašnji crnogorski reprezentativac.

Roganovic

Braća Roganović zajedno u reprezentaciji Švedske

nikola jokic iso 1

Težak poraz Denvera u Minesoti

„Bijeli“ će u drugom kolu kvalifikacija za elitno takmičenje igrati sa pobjednikom dvomeča Ludogorec – Dinamo Minsk za koji nastupa naš Dušan Bakić.

„Bilo je puno kombinacija. Kad pogledate sve te ekipe sami znamo da nema lakog protivnika, to je Liga šampiona i najbolji timovi.. Dobro je da ćemo moći da ih skautiramo, ali vjerujem da sa svima možemo igrati. Dobro ćemo ih snimiti i spremiti se za prvu utakmicu“, kazao je Đalović nakon žrijeba i priznao da bi više volio Dinamo Minsk za rivala.

„Želja? Možda je bolje da je Dinamo Minsk jer možda nisu toliko iskusni u Evropi, ali nama je svejedno“, istakao je Đalović.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Juniorke Budućnosti i Budve povele u borbi za plasman u finale šampionata

Sport

23.04.2026.

Već prodato četiri miliona ulaznica za Olimpijske igre 2028. godine

Hakšabanović opet strijelac, Malme pretrpio prvi poraz u sezoni

Prelomila posljednja četvrtina: SC Derbi savladao Sutjesku i poveo 1:0 u seriji

Kup UK FSCG Centar: Pehar za omladince OFK Titograda