Nove cijene putarina u Srbiji

Foto: RTV PG

Nove cijene putarina u Srbiji na snazi su od 1. januara. Visina putarine za jedan kilometar javnog puta uvećava se na osnovu dužine putnog objekta koje vozilo prelazi na javnom putu, saopštilo je danas Javno preduzeće "Putevi Srbije", a prenose mediji u Srbiji.

Povećanje cijena se odnosi na vozila svih kategorija, a naknada je uvećana na svim dionicama auto-puteva na kojima postoje mostovi, vijadukti i tuneli i u zavisnosti od dužine tih putnih objekata, različit je i uticaj na povećanje putarine.

Izmijenjene i dopunjene odredbe Zakona o naknadama za korišćenje javnih dobara počele su sa primjenom 1. januara, a njima se propisuju naknade za korišćenje javnog puta, kao i naknade za korišćenje putnih objekata, odnosno mostova, vijadukta i tunela.

Pomenutim izmenama i dopunama Zakona o naknadama za korišćenje javnih dobara, naknade za putne objekte su uvećane i sada iznose za mostove i vijadukte 2,5 puta i za tunele pet puta u odnosu na visinu putarine za kilometar javnog puta (do sada su iznosile 50 odsto za mostove i vijadukte i 100 odsto za tunele).

vatra pixabay

Stravična nesreća u Prištini: U eksploziji poginuli dječak, djevojčica i otac

Ratko Mladic Hag foto AP

Ratko Mladić imao lakši moždani udar, u teškom je stanju

Nova cijena putarine od Beograda do Preševa za putničke automobile sada iznosi 2.060 dinara, a od Beograda do Niša putarina košta 1.180 dinara.

Putarina od Beograda do Novog Sada iznosi 340 dinara,  a od Beograda do Subotice 850 dinara.

Vrijednost putarine od glavnog grada do Šida sada je 520 dinara, od Beograda do Dimitrovgrada 1.800 dinara, dok od Beograda do Prilipca putarina iznosi 950 dinara.

Potpuni pregled novih cijena po dionicama i kategorijama vozila, dostupni su na sajtu Službenog glasnika.

Cijene putarina posljednji put su izmijenjene 4. jula prošle godine. Tada je  putarina poskupjela u proseku za 4,3 odsto po pređenom kilometru.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Rajo se provukao u Atini, Kristal Palas izbacio Fiorentinu, Strazbur deklasirao Majnc

Sport

16.04.2026.

Frajburg, Aston Vila, Braga i Notingem u polufinalu Lige Evrope

Infantino: Iran će sigurno igrati na Svjetskom prvenstvu

Raspisan konkurs za organizaciju F4 turnira za juniore

Kadeti poraženi od Španije