Poslanik Evropskog saveza

Mugoša podnio inicijativu za saslušanje resornog ministra na temu rada socijalno-ljekarskih komisija

Foto: Gradski.me

Podnio sam inicijativu da održimo skupštinsko saslušanje resornog ministra na temu rada socijalno-ljekarskih komisija odnosno efikasnosti sistema u obezbjeđivanju zakonskih prava građanima (prava koja im pripadaju po osnovu Zakona o socijalnoj i dječjoj zaštiti), saopštio je na mreži X poslanik Evropskog saveza Boris Mugoša.

,,Kontaktiraju me građani i žale se da mjesecima čekaju odluke nadležnih o ostvarivanju njihovih zakonom definisanih prava“, naveo je Mugoša.

Ističe da su među njima brojni oni kojima je zakonska podrška neophodna za zadovoljavanje osnovnih egzistencijalnih potreba.

Ministarstvo javne uprave

MJU: Ne stoje tvrdnje portala Antena M o reformi javne uprave

1743668358287 20250403 EP 181737B PHB 134 MOBILE 600x900 600x900

POSP poziva na izbornu reformu i ažuriranje biračkog spiska

,,Radi se i o onkološkim pacijentima, starijim slabopokretnim ljudima, roditeljima djece sa invaliditetom i dr“, navodi Mugoša.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Finale prije finala: PSŽ dočekuje Bajern

Sport

28.04.2026.

Košarkašice Podgorice šampionke u konkurenciji juniorki

Poljska prvak svijeta, crnogorskim šahistima 11. mjesto

Fleg ruki sezone u NBA ligi

Denver smanjio na 3-2, Jokić za istoriju