Direktor Uprave za inspekcijske poslove

(VIDEO) Kovačević: Od početka godine sankcionisano 157 vozača zbog nepropisnog parkiranja u Ulici slobode, 57 vozila izmješteno

Foto: Potal TVPG

Od početka ove godine Uprava za inspekcijske poslove Glavnog grada sankcionisala je 157 vozača koji su se nepropisno parkirali u Ulici slobode. Ističu za RTV Podgorica da je samo u prethodnih 20 dana, od kako je otvoren rekonstruisani dio, zamišljen kao pješačka zona, 57 nepropisno parkiranih vozila izmješteno. Međutim, u centru grada to, kako kažu, nije jedina problematična ulica.

,,Imamo i taj problem kada je riječ o Bokeškoj i Njegoševoj ulici, koje su zatvorene za vozila – osim ujutru do 9 sati za dostavu, međutim nesavjesni vozači nalaze načine da između stubića i klupa koje su postavljene kao zaprege, da uvezu svoje vozilo na tim djelovima ulica i to su one slike koje građani i ljudi koji dolaze sa strane vide, nažalost“, naveo je direktor Uprave za inspekcijske poslove Branko Kovačević.

Pauk služba trenutno broji 7 specijalizovanih vozila, dok je osmo u pripremi da krene sa radom, navodi Kovačević. Dodaje da je saobraćajni haos u Podgorici veliki izazov, jer im nedostaje i ljudstva. Ipak, u smjeni su aktivna 3 ili 4 pauk vozila, pa, kako kaže, moraju odrediti prioritetne lokacije.

Capture 16

(VIDEO) Podgorica razvija aktivni turizam: Fokus na prirodne potencijale sjevera

Capture 15

(VIDEO) Vujadinović: Prioritet sanacija pravca Momče-Kržanja-Stravče, planirano i asfaltiranje puta koji povezuje Korita Kučka i Rikavac

,,Radimo maksimalnim kapacitetom i trudimo se da svima izađemo svima u susret. U toku dana imamo preko 200 telefonskih poziva za nepropisno parkirana vozila, zatim imamo i putem mejla, službena dužnost – prolaskom inspektora i rukovodioca saobraćaja  i u tom dijelu imamo prijava, tako da taj broj dnevno prelazi 300“, ističe on.

Kovačević objašnjava da reaguju na svaku prijavu, ali s obzirom da je u Podgorici registrovano više od 100 hiljada vozila, ne mogu stići da sankcionišu sve nesavjesne vozače zbog čega, kako kaže, građanima djeluje da nijesu efikasni.

,,Zajedno sa upravom GG smo radili na izmjenama zakona i propisa i taj zakon je napokon poslije 2 i po godine upornog insistiranja otišao na skupštinsku raspravu i čekamo da bude usvojen“, ističe on.

Zakonom će, kako kaže, biti propisane dvostruko veće kazne koje sada iznose svega 60 eura. Pored toga, moći će da se sankcionišu vozila koja su zaustavljena na saobraćajnim trakama, a dio tog posla će odlukom gradske uprave obavljati službenici komunalne policije, pa će se prekršaji u Podgorici kažnjavati mnogo efikasnije, zaključio je Kovačević.  

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Nakon ostavke selektora Stevanovića 11 reprezentativaca neće da igra za Srbiju

Sport

07.05.2026.

Valverde završio u bolnici nakon sukoba sa Čuamenijem na treningu

Mujović ugostio mlade vaterpoliste Aquatic Verdea nakon velikog uspjeha u Dubrovniku

Šahovska elita u Petrovcu

“Basket u mom kvartu” u subotu stiže u Bar