hronika

GP Aerodrom Podgorica: Uhapšen crnogorski državljanin zbog falsifikovanih dokumenata Kraljevine Španije

Foto Uprava policije.

Službenici Regionalnog centra granične policije „Centar“ su na graničnom prelazu Aerodrom Podgorica, prilikom pokušaja izlaska iz Crne Gore, na letu koji saobraća na liniji Podgorica – Pariz, kontrolisali lice G. C. B., koje je na uvid dalo pasoš i ličnu kartu Kraljevine Španije, saopšteno je iz Uprave policije.

„Prilikom vršenja graničnih provjera, policijski službenici su posumnjali u vjerodostojnost i ispravnost putnih isprava, zbog čega je izvršena i detaljna kontrola, kojom je utvrđeno da se radi o potpunoj reprodukciji, odnosno falsifikatu dokumenata.

3bd17032 1d6c 457f a27b da0566d601a7

Dvije nezgode na raskrsnici Bulevara Svetog Petra Cetinjskog, polomljen semafor

policija uprava policije.jpg

Policija kontrolisala 187 objekata i 3.000 lica, među kojima 101 OIL: Oduzeta droga, noževi i ručni sprejevi

Daljom kontrolom i sprovedenom kriminalističkom obradom utvrđen je identitet ovog lica – riječ je o crnogorskom državljaninu K. B. (64) iz Tuzi“, navodi se u saopštenju.

Imenovani je policijskim službenicima saopštio da je falsifikovana dokumenta Kraljevine Španije pribavio od državljanina Kosova, uz novčanu nadoknadu od 12.000 eura.

„Nakon prikupljenih obavještenja, K. B. je, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, lišen slobode zbog sumnje da je počinio krivično djelo falsifikovanja isprave“, navodi se u saopštenju.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Košarkašice Podgorice šampionke u konkurenciji juniorki

Sport

28.04.2026.

Fleg ruki sezone u NBA ligi

Denver smanjio na 3-2, Jokić za istoriju

Studenti položili najvažniji ispit: SC Derbi u meču sezone savladao Zadar i izborio opstanak bez baraža

Herceg Novi ponovo šampion: Novljanke odbranile titulu u tri meča serije sa Lukom Bar