hronika

Maloljetnici uhapšeni zbog obijanja kladionice, ukrali 1.200 eura

Uprava policije

Foto: Uprava policije

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti “Centar”, Odjeljenja bezbjednosti Podgorica lišili su slobode lice osumnjičeno za tešku krađu na štetu jedne sportske kladionice, dok je drugo lice koje je takođe učestvovalo u izvršenju ovoga djela procesuirano u redovnom postupku budući da je prethodno lišen slobode za krivično djelo iz oblasti zloupotrebe droga, kako smo već izvijestili javnost, saopšteno je iz Uprave policije.

„Naime, slobode je lišen maloljetnik star 16 godina zbog sumnje da je izvršio krivično djelo teška krađa na štetu jedne sportske kladionice jer je, kako se sumnja juče, zajedno sa gore pomenutim maloljetnim licem koje je kasnije lišeno slobode po drugom osnovu, polomio staklo od ulaznih vrata ovoga objekta, kada su ušli u unutrašnjost, fizičkom snagom odvalili sef i iz njega otuđili skoro 1.200 eura“, kazali su iz policije.

policija UP 768x4801 1

Berane: Krivična prijava zbog trgovine ljudima, sklopio nedozvoljeni brak na štetu ćerke

Foto sume 2157123

Bijelo Polje: Krivična prijava zbog šumske krađe

Nakon izvršenja ovoga djela maloljetnici su se udaljili u nepoznatom pravcu.

„Preduzimajući intenzivne aktivnosti na rasvjetljavanju ovoga događaja i procesuiranju izvršilaca, policija je došla do sumnje o identitetima istih i locirala ih. U zakonom predviđenom roku šesnaestogodišnjak će biti priveden tužiocu u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici na dalju nadležnost zbog sumnje da je izvršio krivično djelo teška krađa, dok je protiv drugog šesnaestogodišnjaka, kao što smo već istakli, krivična prijava za isto djelo podnijeta u redovnom postupku“, kazali su u saopštenju.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Mirković potvrdio da će igrati za reprezentaciju na ljeto

Sport

18.04.2026.

Finalna serija kreće iz doma šampiona

Lider protiv Lovćena, Otrant u Beranama

Sutjeska u Petrovcu, Mornar domaćin Dečiću

Formula 1 dobija novu gradsku trku