Police administration

Nikšić: Conflict between fans of FK "Čelik" and FK "Zabjelo" prevented, during activities to identify faces

Photo: UP

Danas je, sa početkom u 15.30 časova, na stadionu FK „Čelik“ u Nikšiću odigrana utakmica Treće lige između FK „Čelik“ i FK „Zabjelo“, kojoj je prisustvovalo oko 400 gledalaca, od čega oko 150 pripadnika organizovane navijačke grupe „FAP mašina“ i oko 120 navijača FK „Zabjelo“, saopšteno je iz Uprave policije.

Navode da je oko 16.00 časova došlo je do prekida utakmice usljed međusobnog gađanja članova navijačkih grupa raznim predmetima, koji je trajao oko 15 minuta. Tom prilikom, ističu iz UP, zahvaljujući pravovremenoj reakciji policijskih službenika i uspostavljenoj “tampon zoni”, spriječen je fizički sukob između navijačkih grupa, čime su takođe spriječeni dalji i ozbiljniji incidenti.

d41a73f8 7d2a 45ae 9423 f02e8aa7b7be

U ovom događaju jedno punoljetno lice iz Podgorice, koje se nije nalazilo u sektoru navijačkih grupa već u “tampon zoni”, zatražilo je ukazivanje medicinske pomoći u Opštoj bolnici u Nikšiću, zbog povreda zadobijenih dok se nalazilo na tribini tokom međusobnog gađanja navijačkih grupa. Kod ovog lica su, navode iz UP, od strane ljekara konstatovane lake tjelesne povrede, nakon čega je otpušteno na kućno liječenje.

uiks

(VIDEO) UIKS confiscated 1,400 illegal items last year

1776516564 rumija snijeg2 1000x555 i 960x600

Baranin died during the climb of Rumija

,,Tokom kontrole pripadnika navijačke grupe FK „Zabjelo“ u mjestu Bogetići, prije početka utakmice, pregledom unutrašnjosti autobusa kojim su se prevozili pronađeno je, skriveno, oko 15 drvenih palica pogodnih za napad, biber-sprej i razna pirotehnička sredstva. Takođe, prilikom pregleda navijača ove navijačke grupe na ulazu na stadion, pronađeno je i oduzeto još oko 20 komada pirotehničkih sredstava, skrivenih u “navijačkom bubnju”, koje su pokušali da unesu na tribine stadiona“, navode iz Uprave policije.

07e0902c cc2b 44e5 9838 0ec8b75752e8

Ističu da policijski službenici Regionalnog centra „Zapad“ – Odjeljenja bezbjednosti Nikšić, u saradnji sa službenicima Odjeljenja bezbjednosti Podgorica, preduzimaju intenzivne mjere i radnje na identifikaciji i procesuiranju odgovornih lica, odnosno učesnika događaja, kao i na utvrđivanju eventualne odgovornosti organizatora, u skladu sa zakonom, o čemu će javnost biti blagovremeno obaviještena.

,,Sa događajem je upoznat državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću, koji će se naknadno izjasniti o eventualnoj pravnoj kvalifikaciji djela“, zaključuju u saopštenju iz Uprave policije.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Sports

Sutjeska and Mornar in the playoffs

Sports

18.04.2026.

Budva from 0:2 to 3:2 and leading in the final, Radunović ran into the audience in the middle of the points to fight?!

Kostić's goal and Vukotić's assist: Partizan beats Železničar after turnaround

Defending the Scudetto is an impossible mission: Lazio beat Naples

Čavor destroys Petrovac with a Euro goal, Mornar doesn't give up, Buducnost disappoints again