društvo

Vlada dala saglasnost za sprovođenje projekta „Podsticanje investicija u Crnoj Gori“

Vlada Crne Gore usvojila je Informaciju i dala saglasnost za sprovođenje projekta „Podsticanje investicija u Crnoj Gori – Accelerating Investment in Montenegro (AIM)”, saopšteno je iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija.

„Projekat ukupne vrijednosti 1.900.000,00 eura realizuje se kroz Instrument pretpristupne pomoći Evropske unije (IPA III 2021–2027) u iznosu od 1.000.000,00 eura i nacionalni doprinos od 990.000,00 eura, obezbijeđen putem Programa ulaganja od posebnog značaja za privredni i ekonomski interes Crne Gore“, kazali su u saopštenju.

Culafic 5

Ćulafić: Ohrabrujuće poruke iz Brisela

novinari pixabay ilustracija

Fondacija Mentorium: Rodno zasnovanim nasiljem pogođeno skoro 80 odsto novinarki

Za realizaciju su zaduženi Agencija za investicije Crne Gore i Fond za inovacije Crne Gore.

„AIM je strateška inicijativa koja jača inovacione kapacitete domaćih kompanija, unapređuje poslovno okruženje i otvara nove prilike za privredni razvoj u skladu sa evropskim standardim“, kazali su u saopštenju.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Savić i Trabzon u polufinalu Kupa Turske, Onana junak

Sport

23.04.2026.

Valverde odlazi, Terzić dolazi: Bilbao sprema trenersku smjenu

Atletiko našao zamjenu za Grizmana

Monfis odigrao posljednji meč u Madridu

Divna zadivila Ameriku