DŽUDO

Crnogorski juniori zablistali u Bukureštu: Sedam medalja sa Balkanskog prvenstva

dzudo savez1
Foto: DSCG
Odličan nastup crnogorskih juniora i juniorki na Balkanskom šampionatu u džudou koje je upravo završeno u glavnom gradu Rumunije.

Iz Rumunije naša juniorska reprezentacija vraća  se ukupno sa šest medalja u pojedinačnoj konkurenciji i bronzom u ekipnoj konkurenciji miks timova.

U pojedinačnoj konkurenciji ubjedljivo do titule, u kategoriji preko 100 kg, stigao je  Stefan Kovinić. Druga mjesta osvojili su: Vedrana Praščević (do 63 kg) i Stevan Sadiku (do 81 kg). Treća mjesta pripala su: Katarini Milicević (do 52 kg), Vanji Gizini (do 57 kg) i Ajši Nurković (do 63 kg).

Malo je, ovog puta, do medalje falilo  Ajli Sahić (do 52 kg), Teodori Vlahović (do 70 kg),  Petru Pajoviću (do 81 kg) i Andriji  Goliću (do 90 kg) kojima su,  pripala peta mjesta.

Naš miks tim, u ekipnom dijelu takmičenja, nakon pobjede nad reprezentacijom Grčke, poražen je za ulazak u finale od ekipe Turske. U borbi za bronzu naši jiniori savladali su ekipu Bosne i Hercegovine.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

RTV PG AI Novinar