GUVERNERKA CBCG

Radović na Ekonomskom i finansijskom dijalogu u Briselu

Foto: CBCG

Guvernerka Centralne banke (CBCG), Irena Radović, učestvovaće sjutra u Briselu na godišnjem Ekonomskom i finansijskom dijalogu sa Evropskom unijom (EU).

Dijalog okuplja visoke predstavnike Evropske komisije (EK), Evropske centralne banke (ECB), država članica EU i zemalja partnera, pod pokroviteljstvom evropskog komesara za ekonomiju i produktivnost Valdisa Dombrovskisa.

“Na sastanku će biti razmatrana aktuelna ekonomska i finansijska kretanja, kao i posljedice geopolitičkih izazova na nacionalne ekonomije i finansijske sisteme”, saopšteno je iz CBCG.

gorivo

Od ponoći skuplje sve vrste goriva

radenko Pejovic

(VIDEO) Pejović: Most na Đurđevića Tari biće završen do jeseni, u toku uređenje najvećeg luka

Radović će predstaviti reforme koje CBCG sprovodi u procesu usklađivanja sa EU regulatornim okvirom, jačanju otpornosti finansijskog sektora i daljoj integraciji Crne Gore u evropski finansijski prostor.

Tokom boravka u Briselu, delegacija CBCG održaće i bilateralne sastanke sa visokim predstavnicima EK.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Žakelj: Plej-of se igra za trofej, samo to motiviše igrače na kraju sezone

Sport

04.05.2026.

Vinisijus odložio šampionsko slavlje Barselone makar do „El klasika“

Skudeto je ponovo u Gradu mode: Inter novi šampion Italije

Đoković se vraća na teren u Rimu

Fudbalerke Budućnosti odbranile titulu