Politika

Stanić: Vlada bez antikriznih mjera, Evropski savez podržava zahtjeve sindikata

Foto: Gradski.me

Odbijanje Vlade da prihvati zahtjeve radnike prava je slika njihovog odnosa prema onima koji stvaraju u Crnoj Gori, koji plaćaju poreze i pune državnu kasu, saopštio je predsjednik GO SDP i predstavnik Evropskog saveza Mirko Stanić.

Klinicki centar Crne Gore a 1024x683 2

U KCCG za dan obavljeno skoro 2,3 hiljade pregleda

a95951b9 5a73 48aa 8ceb e687641cbfd9

Privredna komora: Uručena uvjerenja zaštitarima lica i imovine

Kako navodi, dok se vlasti zemalja EU utrkuju koja će od njih obezbijediti bolje uslove za svoje građane, vlast u Crnoj Gori gleda kako da izvuče i posljednji euro iz njihovih džepova.

“Tako su odlučili da ne održe obećanje o smanjenju akciza na gorivo, već da pokušaju naplatiti više, iako se po osnovu PDV naplaćuje značajno veći iznos od planiranog na gorivo”, poručuje Stanić.

Dodaje da, takođe, ne pada im na pamet da smanje stopu PDV na gorivo, kao što su uradile Vlade Španije (sa 21 odsto na 10 odsto) ili Poljske (sa 23 odsto na 8 odsto) i time pomognu i privredu i građane i smanje cijene prevoza, usluga, i prehrambenih proizvoda.

“Zbog toga snažno podržavamo zahtjeve radnika i njihovih sindikalnih predstavnika za potpisivanje novog Granskog kolektivnog ugovora, ali i povećanje zarada, posebno za one kategorije koje su zbog povećanja cijena trenutno najugroženije”, ističe Stanić.

Crna Gora je kako dodaje, država koja nema nikakve antikrizne mjere i u kojoj se Vlada sastaje u ponoć da bi povećala, a ne smanjila namete građanima.

“Evropski savez će nastaviti sa predlaganjem aktikriznih mjera i zakona, sa parlamentarnom aktivnošću i podrškom sindikatima u njihovoj borbi za poboljšanje standarda radnika”, zaključuje Stanić.

Teme

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Radunović iz Bostona u Ferfild

Sport

29.04.2026.

CSA odlikovala Kuku za vanserijske rezultate u džudou

I to je moguće: Nojer bez odbrane protiv PSŽ-a

Zorman odabrao za dvomeč baraža sa „lavovima“

Atletiko i Arsenal – prvi čin polufinala u Madridu