Dizel u Crnoj Gori jeftiniji nego u Srbiji, Hrvatskoj, Albaniji i BiH

gorivo
Foto: Pixabay
I nakon jučerašnjeg poskupljenja naftnih derivata, cijena dizel goriva u Crnoj Gori je i dalje jedna od najnižih u regionu, piše Pobjeda.

Po nižoj cijeni dizel gorivo kupuju jedino građani Sjeverne Makednije. U toj državi se litar dizela prodaje po cijeni od 1,55 eura, dok od juče u Crnoj Gori za litar dizela treba izdvojiti 1,57 eura po litru. Dizel gorivo predstavlja 86 odsto ukupne potrošnje u Crnoj Gori.

Foto: Pobjeda
Foto: Pobjeda

U drugim državama regiona cijena dizel goriva je znatno veća, pa se u Srbiji prodaje po cijeni od 1,81 euro, u Hrvatskoj po 1,73 eura, Bosni i Hercegovini po 1,68 eura, Sloveniji po 1,69 eura, dok sa cijenom dizela od 2,06 eura prednjači Albanija.

Kao i prilikom prošlog presjeka u regionu benzin je najjeftiniji u Bosni i Hercegovini. Jeftiniji benzin od građana Crne Gore plaćaju i građani Sjeverne Makedonije, dok je cijena benzina u Crnoj Gori, niža nego u Srbiji, Hrvatskoj, Albaniji i Sloveniji.

Vlada je prošlog petka donijela odluku da prepolovi akcize na dizel gorivo, a razlog maloj razlici između cijena dizela i benzina je smanjenje akcize na benzin za 25 odsto.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Povezane vijesti

Kultura

Zabava

Društvo

Svijet

RTV PG AI Novinar