Kaluđerović: Slava svim nevinim stradalnicima 1999. godine – trajna opomena za sva vremena

SNP
Foto: SNP
Potpredsjednica i poslanica Socijalističke narodne partije, Slađana Kaluđerović, saopštila je da je kobne večeri 1999. godine, bez ijednog pravnog osnova i mimo volje Savjeta bezbjednosti UN, otvorena Pandorina kutija čije razorne posledice svijet i danas osjeća. To nije, kako je kazala, bila nikakva „humanitarna intervencija“ – već čin bezumlja, kada je sila stavljena iznad prava.

Navela je da je tokom bombardovanja Savezne Republike Jugoslavije poginulo oko 2.500 civila, među njima i djeca, dok je više hiljada ranjeno.

,,Murina, Zeta, Podgorica, Danilovgrad – samo su neka od mjesta koja su pretrpjela razaranje i stradanje nevinih.
Kao neko ko dolazi iz Zete, ne mogu, a da sa posebnim bolom ne podsjetim da je Zeta bila jedna od prvih meta. Zvuk sirena i fijuk projektila koji su razdirali nebo iznad naših kuća ostali su urezani u kolektivno pamćenje svakog Zećanina“, istakla je Kaluđerović.

Naglasila je da će istorija suditi svima onima koji su pravo zamijenili silom i koji su sijali smrt sa bezbjedne visine. Međunarodno pravo su, ističe, pokušali da sahrane, ali istinu nijesu uspjeli da ubiju.

,,Slava svim nevinim stradalnicima 1999. godine – trajna opomena za sva vremena“, zaključila je Kaluđerović.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Povezane vijesti

RTV PG AI Novinar