u utorak, u 20 časova

Predstava „Žene u crvenom“ u KIC-u

Foto: KIC

Predstava „Žene u crvenom“, po tekstu Davora Špišića u režiji Bojane Lazić, biće izvedena u utorak, 17. marta, u 20 časova, u Velikoj sali KIC-a "Budo Tomović".

Sekretarijat za kulturu Glavnog grada Podgorica poklanja sugrađankama snažnu i duhovitu pozorišnu priču, komediju, koja prati četiri žene, suočene sa surovom i apsurdnom stvarnošću i na ivici egzistencije. Kad se bivša stjuardesa i njena sestra nađu u bezizlaznoj situaciji pred dugovima i prijetnjom gubitka doma, sve se pretvara u nepredvidivu i duhovitu borbu za dostojanstvo i opstanak. Kroz niz komičnih, ali i dirljivih scena, predstava govori o solidarnosti, hrabrosti i snazi zajedništva, podsjećajući nas da se i najteže situacije lakše prevazilaze kada se udružimo.

U predstavi igraju: Olga Odanović, Dubravka Mijatović, Anastasia Mandić i Sena Đorović.

Foto: Gradski.me

Zabjelo i dio Starog aerodroma bez vode

sjednica Skupstine Glavnog grada skupstina glavnog grada foto rtv pg

Odluka o subvencijama nije mogla da se objavi zbog pravne procedure; Borovinić Bojović: Nisam mogla potpisati odluku koja nije napisana

Autorka dizajna scene i kostima je Jelena Stokuća, dok muziku potpisuje Irena Popović Dragović.

Besplatne karte moći će da se preuzmu od utorka, 10. marta na biletarnici KIC-a „Budo Tomović“. Jedna osoba može preuzeti najviše dvije karte. Broj za informacije: 020 664 237.

Sponzor događaja je Grawe osiguranje.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Simonović: Odradili smo sjajan posao plasmanom u polufinale, nije bilo priče o plej-ofu

Sport

16.04.2026.

Arbeloa: Mnogo nas boli način na koji smo ispali, niko ne zna zašto je Kamavinga isključen

Atomski fudbal u Minhenu: Bajern eliminisao Real, neubjedljivi Arsenal zakazao okršaj sa Atletikom

Crna Gora sa sedam boraca u Tbisiliju

San o finalu ugašen u Skoplju: TFT ponovo nadigrao Sutjesku