Vuković u službenoj posjeti Velikoj Britaniji

Foto: Gradski.me

Delegacija Ministarstva finansija (MF) predvođena ministrom Novicom Vukovićem, učestvovaće na Godišnjem sastanku Odbora guvernera Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD), koji će se održati u Londonu od 13. do 16. maja 2025. godine.

Godišnji sastanak Odbora guvernera kroz sadržajnu agendu okuplja donatore EBRD-a i istaknute učesnike iz cijelog svijeta.

Događaj, kako je navedeno u najavi dostavljenoj medijima, predviđa usvajanje Rezolucije o odobravanju sledećeg Strateškog i kapitalnog okvira 2026-2030 i izbor predsjednika i potpredsjednika Upravnog odbora za 2025-2026. godinu.

voz 2

ŽICG uplaćeno 3,75 miliona eura za tri zaostale plate

nafta istrazivanje

Cijene nafte padaju na svjetskim berzama, barel ponovo ispod 100 dolara

“Godišnjem sastanku u Londonu će prisustvovati veliki broj učesnika, guvernera EBRD-a, vladinih delegacija, kao i privrednika iz zemalja sa kojima EBRD ima poslovne kontakte i u kojima investira, a istaknuti govornici iznijeće svoja mišljenja o ključnim aktuelnim globalnim temama”, pojasnili su iz MF-a.

Navodi se da će Vuković tokom boravka u Londonu učestvovati u zvaničnim sesijama, a imaće i niz bilateralnih razgovora sa visokim zvaničnicima EBRD-a i predstavnicima partnerskih zemalja,

Takođe, iz MF su naveli da će Vuković u okviru skupa predstaviti reformske aktivnosti i investicioni potencijal Crne Gore.

“Učešće na ovom prestižnom događaju predstavlja značajnu priliku za jačanje ekonomske saradnje i unapređenje pozicije Crne Gore kao atraktivne destinacije za strane investicije”, naveli su iz MF-a.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Krstović asistent, čudesni Mota odbranio četiri penala i odveo Lacijale na megdan Interu

Sport

23.04.2026.

Jamal pogodio pa se povrijedio i zabrinuo Flika i De la Fuentea, Barselona minimalno slavila

Haland odveo Siti na vrh tabele

Fantastičan meč u Baru: Herceg Novi velikim brejkom poveo 2:0 u finalu

Cibona se vraća u Draženov dom