EVROPSKO PRVENSTVO ZA BOKSERE DO 23 GODINE

Roganović bez četvrtfinala

Foto: BSCG

Jedini crnogorski predstavnik na Evropskom prvenstvu za boksere do 23 godine Miloš Roganović završio je svoj nastup u Budimpešti u osmini finala kategorije do 70 kilograma.

Člana BK Nikšić je zaustavio Švajcarac Tim Kelenberger, koji je slavio odlukom sudija 4:1, ali je borba, po riječima njegovog trenera Boška Draškovića bila znatno neizvjesnija i izjednačenija nego što to pokazuje konačan rezultat, pošto je jedan sudija bodovao za Miloša, a četvorica su dala minimalnu prednost njegovom rivalu.

Tempo je bio izuzetno visok od samog početka borbe, a Miloš, koji je tek ušao u seniorsku konkurenciju se dobro nosio sa intenzitetom i taktičkim pritiscima protivnika.

-Borba je od početka vođena u izrazito visokom tempu, što je Roganović znao da isprati, a u pojedinim fazama i da nametne svoj ritam. Na momente je Miloš uspijevao da preuzme kontrolu nad borbom, precizno realizujući svoje akcije. Ipak, kratke pauze u njegovoj inicijativi dale su Kelenbergeru prostor da osvoji ključne poene koji su presudili u njegovu korist. Uprkos porazu, Roganović je pokazao da je vrlo blizu vrhunskog nivoa – izgubio jeste, ali za nijansu, i uz nekoliko korekcija u kontinuitetu i agresiji, kao i većem iskustvu ovakve borbe lako mogu prevagnuti u njegovu korist, rekao je trener Boško Drašković.

Juve Milan Juventus FB

Bez golova u derbiju na „San Siru“

Mornar Mladost FSCG

Jezero usporilo Sutjesku, Mornar prišao na minus dva; „nula“ u Tuzima, remi u Bijelom Polju

Na šampionatu u Budimpešti, čiji je organizator novoformirana European Boxing federacija nastupilo je više od 350 takmičara iz preko 30 zemalja Starog kontinenta.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Majstorović najbolji, Sarić najperspektivniji trećeg kola bokserske lige

Sport

26.04.2026.

Dominacija bez kraja: Zvezda ubjedljiva u Vječitom derbiju za devetu titulu u nizu

(VIDEO) Podrška djeci bez roditelja; Nikčević: Druženje djece sa sportistima važno za njihov razvoj

Bojana, Đina i Tanja na fajnal-foru Lige šampiona

Dinamo Zagreb novi šampion Hrvatske