Luksemburško-američka kompanija

CAAP traži obustavu tendera do odluke suda

Foto: Gradski.me

Foto: Gradski.me

Luksemburško-američka kompanija Corporacion America Airports (CAAP) zatražila je od Komisije za koncesije Crne Gore da obustavi dalji tok tendera za dodjelu koncesije nad aerodromima Podgorica i Tivat, dok Upravni sud ne donese odluku u upravnom sporu koji je CAAP pokrenuo, piše Pobjeda.


Kompanija upozorava da bi sprovođenje odluke Komisije od 1. septembra, kojom je Tenderskoj komisiji naloženo novo ocjenjivanje ponuda, dovelo do ozbiljne štete i za njih i za Crnu Goru. Prema tvrdnjama CAAP-a, reevaluacija poslije otvaranja finansijskih ponuda krši tenderska pravila i zakonske propise, jer mijenja kriterijume tokom postupka.

IMG 3048

Ćulafić sa Šeldonom: Projekti sa Svjetskom bankom potvrda uspješne saradnje i koordinisanog pristupa

nemanjakuljaca

Kuljača: Sreća za građane Budve što Lukom ne upravlja Opština

CAAP navodi da je u prvom bodovanju bila prvorangirana, dok je južnokorejski Incheon International Airport Corporation (IIAC) imao ispod minimalnog praga i trebalo da bude eliminisan. Tek nakon drugog kruga ocjenjivanja, koji CAAP smatra nezakonitim i sprovedenim pod pritiskom Vladinog savjetnika IFC-a, IIAC je prešao prag i kasnije dobio najviše bodova.

Iz kompanije poručuju da bi nastavak tendera prije sudske kontrole značio narušavanje transparentnosti i jednakog tretmana ponuđača, dok bi obustava odluke zaštitila i javni interes. Dodaju da odlaganje ne bi prouzrokovalo štetu drugoj strani, jer ugovor o koncesiji još nije potpisan, već bi samo privremeno odložilo prihode države dok sud ne potvrdi zakonitost postupka.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Žakelj pred Kluž: Na domaćem terenu igraju bolje, čvršće i brže

Sport

07.05.2026.

Hansi Flik ostaje na klupi Barse do 2028.

Valverde završio u bolnici nakon sukoba sa Čuamenijem na treningu

Mujović ugostio mlade vaterpoliste Aquatic Verdea nakon velikog uspjeha u Dubrovniku

Šahovska elita u Petrovcu