Velika porezna kontrola u FBiH: 43 posto firmi nije poslovalo u skladu sa zakonom, ukupna kazna 150 hiljada eura

Photo: Pixabay

Iz Porezne uprave Federacije Bosne i Hercegovine (PU FBiH) su saopštili da su juče izvršili 258 kontrola u kladionicama, ugostiteljskim i trgovačkim objektima, građevinskim kompanijama, pekarama i drugim firmama koje se bave uslužnim djelatnostima.

Kako su naveli, zatekli su 376 prijavljenih radnika i 35 neprijavljenih radnika. Otkrivena su tri objekta bez odobrenja za rad nadležnog organa, pet poreznih obveznika koji nisu imali instaliran fiskalni uređaj i 72 porezna obveznika koji nisu evidentirali promet fiskalnim uređajem.

Zbog utvrđenih nepravilnosti, a to su neprijavljeni radnici, rad bez odobrenja nadležnog organa, neevidentiranje prometa fiskalnim uređajem i nepostojanje instaliranog fiskalnog uređaja, zapečaćena su 24 objekta i u 111 kontrola izdati su prekršajni nalozi s ukupno izrečenim novčanim kaznama u iznosu od 303.850 KM.

Na području Zeničko-dobojskog kantona u jednom slučaju inspekcijski nadzor je završen uz asistenciju pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova. Kako su naveli iz Porezne uprave, 43 posto kontroliranih obveznika nije poslovalo u skladu sa zakonom.

kosovo 4458639 1280 551x900

A court in Pristina has ordered a one-month detention for a man suspected of being involved in the conflict in Banjska.

aleksandar vucic

Vučić on the Brussels Agreement: We fulfilled it, but both Pristina and the EU lied to us

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Sports

Sutjeska and Mornar in the playoffs

Sports

18.04.2026.

Budva from 0:2 to 3:2 and leading in the final, Radunović ran into the audience in the middle of the points to fight?!

Kostić's goal and Vukotić's assist: Partizan beats Železničar after turnaround

Defending the Scudetto is an impossible mission: Lazio beat Naples

Čavor destroys Petrovac with a Euro goal, Mornar doesn't give up, Buducnost disappoints again