Nekadašnja predsjednica Vrhovnog suda

Vesna Medenica osuđena na godinu i devet mjeseci zatvora

Photo: Gradski.me, archive

Nekadašnja predsjednica Vrhovnog suda Vesna Medenica osuđena je na godinu i devet mjeseci zatvora za optužbe Specijalnog tužilaštva da je podstrekavala na nezakonito donošenje odluke dok je sutkinja Privrednog suda Milica Vlahović Milosavljević dobila pola godine zatvora za zloupotrebu službenog položaja.

Prema optužnici, sutkinja Milica Vlahović Milosavljević tereti se da je ,,nezakonito donijela rješenje” kojim je usvojen predlog za određivanje privremene mjere obezbjeđenja, radi obezbjeđenja novčanog potraživanja predlagača Rada Arsića. Okrivljena Vlahović Milosavljević, kako stoji u optužnici, izvršila je krivično djelo ,,zloupotreba službenog položaja”.

Vesna Medenica, tadašnja predsjednica Vrhovnog suda, tereti se za isto djelo, ali putem ,,podstrekavanja”.

policija vozilo ilustracija foto uprava policije up

Rasvijetljena teška krađa u Beranama, krivčna protiv dva maloljetnika

udesCetinejBudvaMarkovici

15 traffic accidents in 24 hours

U optužnici se navodi da je Medenica, zloupotrebom položaja, navodno uticala na Vlahović Milosavljević da u spornom predmetu donese odluku u korist svog kuma Rada Arsića, a na štetu moskovske korporacije „Ten“.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Sports

Battle for the throne: Budva chases eighth consecutive title, Buducnost a historic title

Sports

03.05.2026.

Atalanta "helped" Genoa secure survival, Como "offers" itself to Juventus, Inter one point away from promotion

League competitions of the Chess Federation of Montenegro: Victories of the favorites in the second round

Sekulić still tops the scorers list

Two goals and an assist: Đokereš led Arsenal to an important triumph