Porter Džunior trejdovan u Bruklin

Majkl Porter Dzunior
Photo: AP
Denver povlači prvi veliki potez posle nekoliko godina. Nagetsi su trejdovali Majkla Portera Džuniora u Bruklin netse, a u suprotnom smjeru stiže Kem Džonson.

Nagetsi su počeli da prave tim za narednu sezonu, oslobađajući prostor u budžetu i pojačavajući šut sa distance. Denver se oslobodio velikog finansijskog tereta koji je navukao davanjem maksimalnog ugovora Porteru.

Zauzvrat u Kolorado stiže igrač koji ima bolju statistiku, bolje procente šuta, bolju defanzivu i manji ugovor.

Uz krilnog igrača Bruklina dolazi i budući pik prve runde drafta 2032. godine.

Porter je prethodne sezone za Denver beležio 18,2 poena, 7 skokova i 2,1 asistenciju u proseku, uz 50% šuta iz igre i 40% za tri poena.

Iako je bio važan dio tima, problemi sa povredama i nestabilna forma u ključnim momentima najterali su upravu Nagetsa da razmotri opcije.

Kem Džonson dolazi u Denver nakon najbolje sezone u karijeri u dresu Netsa. Prosečno je beležio 18,8 poena, 4,3 skoka i 3,4 asistencije, uz 40% šuta za tri poena i čak 89% sa linije slobodnih bacanja.

Njegova sposobnost da igra u sistemu bez potrebe da ima loptu u rukama, kao i pouzdanost u defanzivi, čine ga idealnim doprinosom timu oko Nikole Jokića.

Džonsonov ugovor je za 17 miliona manji i vremenski je kraći, što Denveru omogućava da izađe iz zone luksuznog poreza i eventualno dovede dodatna pojačanja.

Sa ovim potezom, Denver dobija iskusnog i efikasnog igrača koji bolje odgovara sistemu, dok Bruklin dobija igrača od kojeg očekuju da će napraviti iskorak u karijeri.

Nagetsi su vratili i Brusa Brauna koji će u Koloradu provesti još godinu dana.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Related news

RTV PG AI Novinar