SPORT

Ksenija Božović participated in the Montenegrin Sports Forum

Photo: COK

Direktorica ženskih reprezentativnih selekcija u Odbojkaškom savezu Crne Gore (OSCG), Ksenija Božović, bila je jedna od panelistkinja na Crnogorskom sportskom forumu koji je organizovao Crnogorski olimpijski komitet (COK) u Podgorici.

Predstavnica OSCG govorila je na temu “Prava sportista i sportistkinja”, zajedno sa generalnim sekretarom COK-a Andrijom Popovićem, jedriličarem Milivojem Dukićem i rukometnom trenericom Sonjom Barjaktarević.

Crnogorski sportski forum organizovao je Crnogorski olimpijski komitet, zajedno sa Sportskom komisijom COK-a, uz podršku Olimpijske solidarnosti i Evropskih olimpijskih komiteta (EOK), a osim pomenutog, održani su i paneli na teme „Mentalno zdravlje i psihološka priprema“ kao i „Dualna karijera“.

Takođe, održane su i prezentacije: „Fit for the future“, „Quality sport: A Long-Term Development Approach“ i „Program pripreme za Los Anđeles 2026“.

Primorac Jadran foto reg. liga slobodan sandic

Kotorani prvi put u finalu Regionalne lige – Primorac nakon peteraca srušio Jadran

Budva

Budva hosts the World U19 Boxing Championships from October 14th to 28th

crnogorski sportski forum COK
Photo: COK

Forum je otvorio predsjednik COK-a Dusan Simonovic, a na početku su govorili i ministar sporta i mladih Dragoslav Šćekić, Milivoj Dukić u ulozi predsjednika Sportske komisije COK-a i, putem videa, Ema Terho, predsjednica Sportske komisije MOK-a.

Crnogorskom sportskom forumu prisustvovali su i predsjednik OSCG Nikola Kazic, generalni sekretar Ivan Boskovic i direktor muških reprezentativnih selekcija Ivan Jecmenica. Takođe, prezentacije i panele pratili su Dejan Radić, selektor muške kadetske reprezentacije Crne Gore i trener odbojkaša Budućnosti, kao i odbojkaši i odbojkašice Budućnosti i Morače.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Sports

Sports Tribune: Another great season for the "wolves"

Sports

17.04.2026.

Montenegrin boxer aims for new triumph: Flanagan and Dilan Prašović both confident

Rayo slipped through in Athens, Crystal Palace knocked out Fiorentina, Strasbourg outclassed Mainz

Red Star powerless in Madrid, Partizan triumphs in farewell to Euroleague

Freiburg, Aston Villa, Braga and Nottingham in the Europa League semi-finals