Hajduk odložio šampionsko slavlje Rijeke, ali Đalovićev tim se i dalje pita

Foto: NK Rijeka/Facebook

Fudbaleri Rijeke poraženi su večeras od Hajduka na "Poljudu" (2:1) u pretposljednjem, 35. kolu SuperSport HNL.

Tim Radomira Đalovića propustio je tako prvu priliku da osigura naslov prvaka, međutim i dalje ima sve u svojim rukama, osvojiće titulu, ukoliko u posljednjoj rundi na svom terenu pobijedi Slaven Belupo, bez obzira na ishod mečeva Dinama i Hajduka.

Dinamo i Rijeka trenutno dijele prvo mjesto na tabeli sa po 62 boda, ali „bijeli“ imaju bolju gol-razliku u međusobnim duelima. Moglo bi da se dogodi da na kraju sve tri ekipe imaju po 63 boda, pod uslovom da Hajduk slavi, a branilac titule i Riječani remiziraju. I u tom „trouglu“, Rijeka bi postala novi šampion Hrvatske.

Domaćin je poveo u 12. minutu kada je Marko Livaja pogodio sa bijele tačke.

Roganovic

Braća Roganović zajedno u reprezentaciji Švedske

nikola jokic iso 1

Težak poraz Denvera u Minesoti

Đalovićevi momci poravnali su golom Dujeta Čopa, bivšeg napadača Hajduka i Dinama.

Pobjedu Splićanima donio je rezervista Aleksandar Trajkovski na centaršut Ivana Rakitića.

Rijeka može i do duple krune. Revanš meč finala sa Slavenom na programu je 29. maja na „Rujevici“. Prvi duel u Koprivnici završen je remijem – 1:1.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Sports

Juniors from Buducnost and Budva take the lead in the fight for a place in the championship finals

Sports

23.04.2026.

Four million tickets for the 2028 Olympic Games have already been sold

Hakšabanović scores again, Malmo suffers first defeat of the season

The last quarter turned the tide: SC Derbi defeated Sutjeska and took a 1:0 lead in the series

UK FSCG Center Cup: Cup for OFK Titograd youth teams