Debitant Jovanović: Privilegija je biti dio tima, idemo da pokažemo da nismo slučajno ovdje

DJordjije Jovanovic FIBA
Photo: FIBA
Za nešto više od 20 sati Crna Gora će odigrati svoj prvi meč na predstojećem Eurobasketu - rival "crvenima" na premijeri biće selekcija Njemačke.

Jedan od petorice debitanata kada su u pitanju velika takmičenja u ekipi Boška Radovića je Đorđije Jovanović, košarkaš Budućnost Volija.

„Privilegija i čast je predastavljati svoju zemlju na tako velikom takmičenju“, kazao je Jovanović.

Crna Gora će peti put u istoriji, a treći zaredom biti dio šampionata Starog kontinenta.

„To što smo među najboljih selekcijama iz Evrope, među najboljim igračima ne samo iz Evrope, već i iz NBA lige i što ćemo igrati protiv njih za mene još jedan dodatni motiv“, ističe Jovanović.

Kosarkasi grupna FIBA
Photo: FIBA

„Panceri“ su aktuelni svjetski prvaci i jedni od glavnih favorita za zlato na EP.

„Ne može da postoji veći izazov i privilegija nego da igramo protiv svjetskog prvaka. Na nama je da damo sve od sebe, bićemo ekstra motivisani – ne samo protiv Njemačke nego kroz cijelo takmičenje. Moramo da budemo hladne glave i da pokažemo da smo zasluženo ovdje“, kaže Jovanović.

Crnogorski košarkaši će u prva tri kola igrati sa Njemačkom, Litvanijom i Finskom, a potom slijede dueli sa Švedskom i Velikom Britanijom, koji bi mogli da budu ključni kada je u pitanju prolaz među 16 najboljih.

„Izaći ćemo na teren s mišlju da smo ovdje sa razlogom i da možemo da odigramo dobro. Idemo utakmicu po utakmicu, iako su nam posljednje tri bitnije u borbi za prolaz grupe“, zaključio je Jovanović.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Related news

Culture

Entertainment

Society

World

RTV PG AI Novinar