Albatros defends home floor in derby, Buducnost, Luka Bar and Herceg Novi safe

Photo: OK Future

Kompletirane su prve utakmice četvrtfinala plej-ofa EPCG Superlige odbojkašica. Prvi vikend nokaut faze šampionata donio je trijumfe ekipa iz gornjeg dijela tabele – Herceg Novog, Luke Bar i Budućnosti, kao i pobjedu Albatrosa nad Moračom u najuzbudljivijem meču, koji je donio pet setova.

Utakmica u SC „Igalo“ opravdala je očekivanja. Albatros i Morača proveli su gotovo dva sata na terenu, nakon čega je domaći sastav odbio nalete gošći i spriječio brejk, te sa 3:2 (25:17, 21:25, 25:20, 13:25, 15:12) napravio prvi korak ka polufinalu. U domaćem sastavu četiri igračice bile su dvocifrene – Aleksandra Vučković imala je 13, Djurdja Nedeljkovic 13, Jelena Bijelović i Dzenaj Varga po 12, dok je kapitenka Andjela Stojkovic osvojila osam poena. Kod Morače čak 31 poen upisala je Lara Jovovic, a uz nju jedina dvocifrena bila je Darja Popovic. Revanš će se igrati u Podgorici.

U Kotoru sigurna pobjeda Herceg Novog nad sastavom Gimnazijalca 3:0 (25:11, 25:12, 25:13). Timska pobjeda šampiona, u kojoj su se sve igračice upisale u listu poenterki, a ponovo je najefikasnija bila Amerikanka Use Dexter sa 16 poena. Na devet poena stala je Marija Bojic. Kod Gimnazijalca isti učinak imala je Jelena Corovic.

Sigurna, u tri seta, bila je i Luka Bar. „Sirene“ su savladale Budvu 3:0 (25:17, 25:15, 25:17) za nešto manje od sat. Dijana Vukovic osvojila je 16 poena i bila najbolja igračica meča, 12 je imala Aleksandra Šćekić, a poen manje Masa Dragojevic. Kod Budve 11 poena Elene Čolaković, 10 Jane Mrdak.

Sut

(VIDEO) FK Igalo player kicks the ball into his own goal, FSCG remains silent on scandalous second league match

Budva Buducnost finale Kupa OSCG

Budva from 0:2 to 3:2 and leading in the final, Radunović ran into the audience in the middle of the points to fight?!

Budućnost je nakon preokreta opravdala ulogu favorita u duelu sa Mediteranom. Podgoričanke su slavile kod kuće 3:1 (22:25, 25:20, 25:12, 25:6) u odličnom izdanju cijelog tima. Elena Jovanovic bila je najefikasnija na meču sa 17 poena, 13 je osvojila Dijana Crnojacki, a dva manje imala je Lana Rakocevic. Kod Budvanki ponovo najefikasnija Anastasia Kovacevic sa 13 poena.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Sports

Defending the Scudetto is an impossible mission: Lazio beat Naples

Sports

18.04.2026.

Grbalj defeated Lovćen, Otrant rejoiced in Berane

Lima basketball players advance to the First A League

Kehajas: Anything is possible in one match; Ćetković: We can do better than against Jadran

Better game, same epilogue – Czech Republic better than Montenegro again