POSLANIK DPS-A NAJAVIO

Nikolić: Opposition will seek EC's opinion on the law on internal affairs and the National Security Agency

Photo: Parliament of Montenegro

Crnogorska opozicija uputiće danas pismo Delegaciji Evropske unije (EU) u Crnoj Gori u kojem će tražiti izjašnjenje Evropske komisije (EK) povodom izmjena zakona o unutrašnjim poslova i Agenciji za nacionalnu bezbjednost (ANB), najavio je poslanik Demokratske partije socijalista (DPS) Andrija Nikolić.

Nikolić je, na sjednici Skupštine na Cetinju na kojoj se raspravlja Predlogu rezolucije o integraciji Crne Gore u EU, pozvao EK da hitno obavijesti parlament da li su zakoni i amandmani o kojima će se raspravljati u petak, usaglašeni sa Komisijom.

On je kazao da će od toga zavisiti budućnost Odbora za izbornu reformu.

IMG 7969

"The Inquiry Committee made a major breakthrough, opened the door to darkness and revealed who was behind the past injustices"

Jovan Markus foto rtv pg

Markuš: Cetinje today is more a symbol of political divisions than history, an experimental stage for political and religious projects

„Danas ćemo, kao šefovi klubova opozicije, uputiti pismo Delegaciji EU i od odgovora koji očekujemo od EK zavisiće i budućnost Odbora za izbornu reformu“, rekao je Nikolić.

On je kazao da se mora konstatovati da vladajuća većina zloupotrebljava proces EU integracije „jer se stvari fingiraju posebno kad nema komunikacije sa opozicijom o važnim odlukama“. 

„Zloupotrijebili ste to što smo rekli da ćemo podržati sve što ima veze sa integracijom Crne Gore u EU. Dosad smo pristali da glasamo o nekoliko desetina zakona bez rasprave, međutim, ubuduće ćemo zahtijevati odgovorniji i transparentniji pristup i Vlade i Skupštine“, poručio je Nikolić.

On je kazao da će to učiniti kako ne bi dolazili u situaciju da „pretrčavaju“ preko zakonskih rješenja.

Nikolić je rekao da će morati da se vodi rasprava kako bi građanima objasnili benefite zakonskih rješenja koji su usklađeni sa EU zakonodavstvom. 

„Nećemo dozvoliti da se uguši opoziciona riječ u Skupštini. Posljednji događaji u vladajućoj većini ubjedljivo svjedoče da ne bi bilo napretka u EU integraciji bez opozicije i DPS-a“, dodao je Nikolić. 

On je kazao da je formalni napredak koji se vidi, mnogo viši zbog EU, nego zbog unutrašnjih reformi.

„Pozivamo vas – nemojte da svojatate ono što vam ekskluzivno ne pripada. Radujemo se da ste prihvatili našu politiku jer je to dobro za Crnu Goru i hvala što na taj način priznajete da smo ovu zemlju makar u tom segmentu vodili dobro“, poručio je Nikolić.

Themes

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Sports

Vučinić announces list: Hakšabanović, Eraković and Jovović return, Adžić and Đukanović are gone

Sports

16.03.2026.

Djokovic not playing in Miami

Kažić: The past year was historic when it comes to Montenegrin volleyball

Soboslaj: If we don't wake up, the Conference League will be a bonus for us

Žabljak has a representative at the Paralympics for the first time