Evropski savez: O izboru Maškovića odlučivaće odbornici opozicije

Evropski Savez b
Photo: ES
Izgleda da su se u vladajućim klupama ozbiljno pogubili između političkih želja i elementarne matematike, saopštili su iz Evropskog saveza.

“’Većina’ koja danas ima 27 odbornika, od potrebnih 31 za većinu u Skupštini Glavnog grada, očigledno pokušava političkim spinovima prikriti ono što je svima jasno, da više nema legitimitet da se predstavlja kao vlast“, navodi Evropski savez.

Kako su istakli, umjesto pokušaja političkog nadgornjavanja i stvaranja privida snage, gradonačelnik bi trebalo da dostavi izvještaj o svom radu Skupštini Glavnog grada i omogući odbornicima da se jasno izjasne i o njegovim rezultatima i o tome da li i dalje ima potrebnu podršku za obavljanje funkcije.

“Sve drugo je pucanj u prazno i ogoljen pokazatelj političke i demokratske nezrelosti, ali i nemoći da se suoče sa činjenicama i realnim stanjem u parlamentu”, poručuje Evropski savez.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Related news

RTV PG AI Novinar