IZ AGENCIJE NAJAVILI PROJEKTE NA STAROM AERODROMU

(VIDEO) Radulović: Reconstruction of Vojislava Grujića Street soon, tender procedure for Cara Lazara Street nearing completion

Photo: RTV PG

U podgoričkom naselju Stari aerodrom završena je rekonstrukcija dijela Ulice Radovana Zogovića. Kompletno su obnovljeni kolovoz i prateća infrastruktura - nadležni najavljuju i realizaciju drugih projekata.

Stanovnici Starog aerodroma dobili su modernu i funkcionalnu saobraćajnicu. Rekonstrukcija Ulice Radovana Zogovića obuhvatila je dionicu dugu 120 metara između dvije raskrsnice.

„Urađena je nova kolovozna konstrukcija. Širina kolovoza je sedam metara, dvije saobraćajne trake po 3,5 metra, urađeni su trotoari. Od prateće infrastrukture, urađen je novi vodovod, atmosferska i fekalna kanalizacija, TK kanalizacija, nova javna rasvjeta saobraćajna oprema i signalizacija“, kazala je Nevenka Radulović iz Agencije za izgradnju i razvoj Podgorice.

IMG fcd7667e72ad18f548c2fc16ce526e92 V

(VIDEO) Požar na magacinu u krugu KAP-a stabilizovan, vatrogasci će dežurati u toku noći

Tolosi trotoar zapustena imanja foto rtv pg

(VIDEO) Pedestrians in Tološi forced to walk on the road due to neglected properties, the Putevi company announced an urgent response

Tokom izvođenja radova, nadležni su reagovali i na zahtjeve građana, posebno stanara jedne od zgrada na kraju ulice, koji su imali problem sa zadržavanjem atmosferske vode ispred njihovih ulaza.

„Pogledali smo o čemu se radi, smatrali smo da je njihov zahtjev opravdan, te smo poslije ovih radova, uradili sanaciju kolovoza, u dužini od 25 metara, na način što smo, uklonili stari asfalt, izvršili nivelaciju, ugradnju novog asflata, kako bi riješili njihov problem“, objasnila je Radulović.

Rekonstrukcija je koštala oko 237.000 eura. Iz Agencije podsjećaju da su za ovakve projekte neophodni riješeni imovinsko-pravni odnosi i završene procedure – najavljuju i druge projekte poput rekonstrukcije Ulice Vojislava Grujića.

„Ona kreće od Aerodromske ulice, u dužini od 214 metara. I to je ulica koja se slijepo završava. Nadam se da će biti izvršena rekonstkrucija na zadovoljstvo građana. Takođe, što se tiče tenderskih procedura, pri kraju smo sa tenderskom procedurom za rekonstrukciju Ulice cara Lazara, ispred škole, što smatramo jako značajnim. Time će se stvoriti uslovi za bolji život i funkcionisanje građana i na tom području“, najavila je Radulović.

Nadležni najavljuju da će nastaviti ulaganja u saobraćajnu infrastrukturu, kako bi se poboljšali uslovi života građana i omogućio dalji razvoj Podgorice.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Sports

Budva hosts the World U19 Boxing Championships from October 14th to 28th

Sports

17.04.2026.

Vukčević announces squad for match against Hungary

Montenegrin boxer aims for new triumph: Flanagan and Dilan Prašović both confident

Rayo slipped through in Athens, Crystal Palace knocked out Fiorentina, Strasbourg outclassed Mainz

Red Star powerless in Madrid, Partizan triumphs in farewell to Euroleague