U SALI DODEST

Predstava „Nezavisnost” 16. juna u KIC-u

Plakat za predstavu Nezavisnost foto kic
Photo: KIC
Predstava „Nezavisnost” studenata treće godine glume Fakulteta dramskih umjetnosti sa Cetinja biće izvedena u utorak, 16. juna, u sali DODEST, u 19 sati.

Riječ o predstavi koja je nastala po tekstu Lija Blesinga i u kojoj igraju Marija Vujović, Iskra Zeković, Darija Pravilović i Kristina Mrkić.

Ovo je o porodična priča u malom gradu Independence u saveznoj državi Iowa koja prati život majke Evelin i njene tri ćerke, Kes, Džo i Šeri. Kroz njihove složene i napete odnose Blesing istražuje teme porodičnih sukoba, generacijskih razlika, lične slobode i cijene nezavisnosti. Svaka ćerka na svoj način pokušava da pronađe put ka vlastitoj samostalnosti, dok ih majčina dominacija i emocionalna manipulacija sputava. Iako je riječ o intimnoj drami, s malim brojem likova i jednostavnom scenom, djelo nosi snažan emotivni naboj.

Tickets priced at 5 euros are available online at www.kic.podgorica.me, via the KIC Podgorica application, as well as at the KIC box office.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Related news

Culture

Entertainment

Society

World

RTV PG AI Novinar