Radulović: Očekujemo pojačan intezitet pomorskog saobraćaja

064A7077 scaled 1
Ministry of Maritime Affairs
Ministar pomorstva Filip Radulović posjetio je Upravu pomorske sigurnosti i upravljanja lukama, gdje se sastao sa direktorom Nebojšom Kaljevićem. Tokom posjete, ministar Radulović je obišao Centar sigurnosti plovidbe iz kojeg se 24 časa dnevno prati kompletan pomorski saobraćaj u teritorijalnim vodama Crne Gore.

„Tokom sastanka i obilaska operativnih kapaciteta, razgovarano je o stepenu spremnosti Uprave za predstojeću ljetnju sezonu, koja se tradicionalno karakteriše pojačanim intenzitetom pomorskog saobraćaja. Ministar je istakao važnost efikasne koordinacije i blagovremenog reagovanja svih nadležnih službi u cilju očuvanja sigurnosti na moru, zaštite ljudskih života i morske sredine“, navodi se u saopštenju.

Direktor Kaljević upoznao je ministra sa ključnim aktivnostima koje su već sprovedene, uključujući tehničku i kadrovsku pripremljenost, kao i unapređenja sistema nadzora i komunikacije sa pomorcima i turistima.

Ministar Radulović je izrazio zadovoljstvo visokim nivoom profesionalnosti i posvećenosti zaposlenih, te poručio da će Ministarstvo nastaviti da pruža punu podršku radu Uprave pomorske sigurnosti, sa ciljem da crnogorski akvatorijum ostane bezbjedno i uređeno pomorsko područje i tokom ljetnjih mjeseci kada se očekuje pojačan intezitet saobraćaja.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Related news

Culture

Entertainment

Society

World

RTV PG AI Novinar