Pod asfaltom kompletna dionica od Ribarevina do Berana

Photo: Traffic Administration

Ministarka saobraćaja Maja Vukićević i direktor Uprave za saobraćaj Radomir Vuksanović obišli su danas radove na rekonstrukciji puta Ribarevine - Poda - Berane. Na ovoj donici trenutno se izvode završni asfalterski radovi, čime projekat ulazi u finalnu fazu.

“Svjedoci smo kompleksnosti ovog projekta, naročito ukoliko imamo u vidu tehničku zahtjevnost i obavljanje radova pod saobraćajem. Ipak, sigurna sam da već danas slike asfalta na cijeloj trasi ostavljaju pozitivne utiske. Zahvaljujem građanima na dosadašnjem razumijevanju, jer je jasno da radovi na velikim infrastrukturnim projektima neminovno utiču na sporije odvijanje saobraćaja i povremene zastoje. Završetkom rekonstrukcije ovog putnog pravca imaćemo savremen i bezbjedan saobraćajni pravac, koji će omogućiti udobnije, bezbjednije i ekonomičnije putovanje, kako za naše građane tako i za odvijanje tranzitnog saobraćaja”, kazala je Vukićević.

Direktor Uprave za saobraćaj Radomir Vuksanović podsjetio je da se istovremeno rekonstruiše čitava dionica duga oko 30 kilometara, što ovaj projekat čini najvećim u oblasti putne infrastrukture u zemlji.

medjunarodnosavjetovanjeZlatibor

Đukanović and Dragaš at the "Energy 2026" conference: Energy transition an obligation, but also a development opportunity

Radovic i Kamer foto CBCG

Strongly committed to the European path and reforms

„Radovi na ovoj saobraćajnici ulaze u završnu fazu. Od početka septembra ugrađeno je preko 35 hiljada tona asfalta i čitava dionica od Berana do Ribarevina, duga oko 30 kilometara, sada je pod asfaltom“, saopštio je Vuksanović i dodao da radove izvodi konzorcijum firmi Strabag AG i Bemax doo.

Rekonstrukcija puta Ribarevine – Poda – Berane finansira se kroz sredstva Uprave za saobraćaj, uz podršku Evropske investicione banke.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Sports

David Mirković remains in Illinois

Sports

16.04.2026.

Caković announces expanded list of volleyball players for the European League

Simonović: We did a great job reaching the semifinals, there was no talk of a playoff

Kompany: We showed mental strength, we knew our moment would come

Arbeloa: We are very hurt by the way we were eliminated, no one knows why Camavinga was sent off