''Po prvim utiscima, daje se zaključiti da je u pitanju zapaljenje na električnim instalacijama''

Uprava Sabornog hrama Hristovog vaskrsenja: Služba zaštite i Policija reagovali veoma brzo nakon prijave požara

Foto: YouTube

Zbog velikog interesovanja građana, obavještavamo javnost da je danas oko podneva došlo do požara u kripti Sabornog hrama Hristovog vaskrsenja u Podgorici, saopštili su iz Uprave Sabornog hrama Hristovog vaskrsenja.

“Služba zaštite i spašavanja Glavnog grada i osoblje Hrama su reagovali i spriječili širenje plamena, ali su se kripta, kao i gornji dio Hrama ispunili većom količinom dima“, naveli su iz Sabornog hrama.

Po prvim utiscima, daje se zaključiti da je u pitanju zapaljenje na električnim instalacijama, ali sa sigurnošću će se uzroci i šteta utvrditi tek kada se unutrašnji prostori Hrama u potpunosti isprazne od nakupljenog dima, kazali su iz Sabornog hrama.

policija stop1

Za 24 sata 19 saobraćajnih nezgoda, dvije osobe teže povrijeđene

marija

„Vikend sa Marijom Razić“: O grafičkom i modnom dizajnu, izazovima studiranja, atmosferi na „Zeffestu“ …

“Nema povrijeđenih u ovome događaju“, ističu iz Sabornog hrama.

Zahvaljujemo mnoštvu građana koji se interesuju i nude svoju pomoć, ali ova situacija je u potpunosti pod kontrolom nadležne Službe zaštite i spašavanja i Policije koja je, na primjeren način, obezbjedila pristup Hramu. kazali su iz Sabornog hrama.

“Služba zaštite i Policija je reagovala veoma brzo nakon prijave, na čemu smo izuzetno blagodarni“, zaključuju iz Uprave Sabornog hrama Hristovog vaskrsenja.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Sports

Siner: Tennis needs Alcaraz, and I'm better off when he's here too

Sports

25.04.2026.

Strong support for Paralympians: EPCG and the Paralympic Committee of Montenegro continue their partnership

Italy on US proposal to replace Iran at World Cup: 'Shameful'

Future convincing against Mariners

Strong support for Paralympians: EPCG and POK continue partnership