Koprivica položio vijenac na spomenik u Murinu: Trajni podsjetnik na obavezu zajednice da njeguje kulturu sjećanja

Koprivica polozio vijenac u Murinu foto Vlada CG
Photo: Government of Montenegro
Povodom 27. godišnjice stradanja Murina, potpredsjednik Vlade Crne Gore Momo Koprivica položio je vijenac na spomenik nevinim žrtvama, odajući počast stradalima i iskazujući solidarnost sa njihovim porodicama.

„Murino je simbol stradanja nevinih civila i ostaje trajni podsjetnik na obavezu zajednice da njeguje kulturu sjećanja, koja je temelj odgovornog, pravednog i humanog društva. Njegujući sjećanje, čuvamo dostojanstvo nevinih žrtava, sa iskrenom nadom da se ovakva stradanja nikada više neće ponoviti“, kazao je Koprivica.

Slijedeći moralne dužnosti, Vlada Crne Gore je u prethodnoj godini utvrdila zakonski status civilnih žrtava rata i omogućila porodicama pravo na obeštećenje, čime je makar djelimično ispravljena nepravda iz ranijeg perioda.

Polaganjem vijenca i minutom ćutanja odata je počast žrtvama, uz poruku trajne posvećenosti očuvanju mira i dostojanstva svakog građanina.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Related news

RTV PG AI Novinar