Izložba predstavlja rezultat njihovog zajedničkog umjetničkog dijaloga i istraživanja motiva oniričnog, odnosno snovitog pejzaža. Kroz raznovrsne medije i tehnike, kao što su ulje i akrilik na platnu, akvarel, pastel, crtež, kao i skulpture u keramici, metalu, kamenu i drvetu, autori grade vizuelne prostore koji se kreću između stvarnosti i imaginacije.
Kako je na otvaranju istakla kustoskinja Marina Čelebić, i pored međusobnih razlika u izrazu, umjetnike povezuje blizak likovni i poetski senzibilitet.
„Prostor i pejzaž u njihovim radovima dišu ličnim osjećanjima, dok svaki detalj nosi intiman i promišljen doživljaj“, naglasila je Čelebić, dodajući da je saradnja sa ovim umjetnicima potvrdila njihovu zrelost i posvećenost umjetničkom pozivu.
Radovi istražuju odnos figurativnog i apstraktnog, oslanjajući se na emotivna i intuitivna iskustva, čime oblikuju slojevite i sugestivne pejzaže snovitog karaktera.
Sa otvaranja izložbe (Foto: MSUCG )
Ovom izložbom, kako dodaju, Muzej savremene umjetnosti Crne Gore nastavlja praksu podrške i afirmacije umjetnika mlađe generacije, koji su već ostvarili zapažene rezultate na domaćoj i međunarodnoj sceni.
Izložba „Onirični pejzaži“ biće otvorena za posjetioce do 30. aprila 2026. godine.










Comments