Opet Bojana i Tomislav bez premca

Photo: BSCG

Na prigodnoj svečanosti u dvorani Venom, uoči finalnih borbi na Prvenstvu Crne Gore, Bokserski savez je dodijelio priznanja najboljim pojedincima i kolektivima za 2025. godinu, na osnovu ostvarenih rezultata na domaćoj i međunarodnoj sceni, kao i ukupnog doprinosa razvoju crnogorskog boksa.

Za najboljeg pionira (U13) proglašen je Matej Petrović (BK Podgorica), najbolji školarac (U15) u 2025. bio je Nikola Ilić (BK Podgorica) a školarka (U15) Ena Hot (BK Feniks). Pehar za najboljeg u juniorskoj konkurenciji (U17) dobio je evropski šampion Matija Roganović (BK Nikšić), dok je za najboljeg mladog boksera (U19) proglašen Danilo Marković (BK Power boksing).

U seniorskoj konkurenciji bez premca su bili Tomislav Đinović (BK Zlatičanin) i Bojana Gojković (BK Budva), koji su i prošle godine bili najbolji u BSCG. Uz to, Bojani je ovo bilo peti put zaredom da je izabrana za najbolju bokserku Crne Gore.

Priznanje za najboljeg sudiju dobio je Blažo Jabučanin, dok su preostale dvie nagrade otišle u Nikšić – za najboljeg trenera proglašen je Boško Drašković, a njegov BK Nikšić za najbolji bokserski klub u 2025. godini.

5654329 scepo ls 1000x555 1

Šćepanović više nije trener Mladosti

OFKMladostDGstadion

OFK Mladost DG terminates cooperation with coach Marko Šćepanović

Pehare i priznanja najsupješnijim je uručio predsjednik BSCG Aleksander Klemenko, koji je izrazio veliko zadovoljstvo rezultatima ostvarenim tokom 2025. godine, ističući da je crnogorski boks u proteklom periodu zabilježio snažan takmičarski i organizacioni napredak.

“Veoma sam zadovoljan 2025. godinom. Osvojili smo šest evropskih medalja, a napredak je iz godine u godinu očigledan. Ostvareni rezultati su potvrda sistemskog i planskog rada Saveza. Ove godine je BSCG u potpunosti realizovao sve aktivnosti predviđene godišnjim programom rada, što je, osim sportskih uspjeha, rezultiralo i konkretnim pomacima u unapređenju infrastrukture i uslova za rad klubova širom države. Posebno bih izdvojio rješavanje pitanja prostorija za bokserske klubove i razvojne centre. Tako je BK Nikšić nedavno dobio adekvatan prostor u okviru Gradskog stadiona, čime su stvoreni znatno bolji uslovi za trening i dalji razvoj mladih sportista. Takođe, na javnoj raspravi 31. januara u Budvi očekujemo da će biti donijeta odluka o dodjeli prostorija za Boksersku akademiju, što predstavlja važan korak ka dugoročnom i održivom razvoju boksa u Crnoj Gori“, rekao je Aleksander Klemenko.

Kao dodatnu potvrdu uspješnog rada aktuelnog rukovodstva, Klemenko je ukazao na značajan rast masovnosti i uključenosti klubova u takmičarski sistem.

Današnje prvenstvo je najmasovnije od kada se ova takmičenja održavaju. U odnosu na prošlu godinu imamo duplo veći broj takmičara, kao i čak 26 klubova, za razliku od svega sedam klubova koliko ih je bilo u trenutku kada smo preuzeli rukovođenje Savezom”, istakao je predsjednik BSCG, prema čijim riječima, ovakvi pokazatelji jasno potvrđuju da se crnogorski boks nalazi na uzlaznoj putanji, uz stabilnu organizaciju, povećano povjerenje klubova i jasnu razvojnu strategiju.

Naš cilj je da nastavimo sa jačanjem baze, razvojem mladih talenata i unapređenjem uslova za rad, kako bi Crna Gora imala još više međunarodnih uspjeha u godinama koje dolaze”, rekao je Klemenko.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Sports

Paralympians host the "Vuk Karadžić" Elementary School

Sports

27.04.2026.

Meridianbet Business League of Montenegro in mini-football: Monteput eliminated NALL International

No goals in the derby at San Siro

Jezero slows down Sutjeska, Mornar approaches minus two; "zero" in Tuzi, draw in Bijelo Polje

Mega wins Čačak, SC Derbi plays against Zadar for direct survival