Izraelska vojska potvrdila da mobiliše desetine hiljada rezervista

|
Foto: AP|Lebanese army soldiers gather near a charred car that was hit by an Israeli strike
Izraelska vojska je danas potvrdila da poziva „desetine hiljada rezervista“ za svoju ofanzivu u Pojasu Gaze i navela da joj je cilj uništenje cjelokupne infrastrukture palestinskog pokreta Hamas.

„Ove sedmice pozivamo desetine hiljada rezervista kako bismo ojačali i proširili našu operaciju u Gazi“, rekao je načelnik Generalštaba vojske, general-potpukovnik Ejal Zamir.

On je dodao da vojska pojačava pritisak kako bi se vratili taoci i „pobijedio Hamas“.

„Pojačavamo pritisak da vratimo naše (taoce) i pobijedimo Hamas. Djelovaćemo u drugim oblastima i uništiti svu (njihovu) infrastrukturu, i iznad i ispod zemlje“, rekao je Zamir.

Izraelski mediji su u subotu prenijeli da je izraelska vojska posljednjih dana počela da šalje rezervistima naređenja za mobilizaciju, planirajući da pozove više desetina hiljada njih u pripremi za proširenje ofanzive protiv palestinskog pokreta Hamas u Pojasu Gaze.

Rezervisti bi trebalo da budu poslati da zamijene regrute ili aktivne vojnike širom zemlje, kao i na okupiranoj Zapadnoj obali, kako bi ti vojnici i regruti bili poslati da se bore u Pojasu Gaze.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Related news

Culture

Entertainment

Society

World

RTV PG AI Novinar