Norveška princeza o Epstinu: Žalim zbog situacije u koju sam dovela kralja i kraljicu

Foto: AP Photo/Mark Baker

Norveška prestolonasljednica Mete-Marit danas se ponovno izvinila zbog prijateljstva s osuđenim seksualnim prestupnikom Džefrijem Epstinom, u jednom od nekoliko skandala koji su pogodili kraljevsku porodicu u toj nordijskoj zemlji.

„Takođe se izvinjavam zbog situacije u koju sam dovela kraljevsku porodicu, posebno kralja i kraljicu“, rekla je Mete-Marit u izjavi koju je objavila kraljevska palata.

Novi dosjei vezani uz Epstina koje je prošle nedjelje objavilo američko ministarstvo pravosuđa uključuju opsežnu e-mail prepisku između Mete-Marit i Epstina nakon što je 2008. proglašen krivim za seksualne zločine nad djecom.

vulkan 1

Najmanje troje planinara poginulo prilikom erupcije vulkana u Indoneziji

sudstvo ilustracija foto pixabay

FBI doušnik među osuđenima za atentat na predsjednika Haitija

Sinu joj se sudi zbog silovanja

Mete-Marit, supruga Haraldova sina prestolonasljednika Hakona, prethodno se izvinila zbog održavanja kontakata, rekavši da je pokazala lošu prosudila.

Norveški premijer prije četiri dana je izjavio da Mete-Marit i drugi istaknuti Norvežani imenovani u najnovijim objavljenim dokumentima o Epstinu trebaju dati više detalja o svojim kontaktima s Epstinom.

Norveška kraljevska porodica već se suočava s nekoliko izazova. Mariusu, Mete-Maritinu sinu iz veze koja je prethodila njenom braku s prestolonasljednikom Hakonom, trenutno se sudi za silovanje i porodično nasilje.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Sports

Budućnost poražena u Rumuniji, Kluž izborio majstoricu

Sports

08.05.2026.

Surprise in Rome – De Minor knocked out from world No. 106

Sports Tribune 51: Volleyball season from the perspective of the runner-up

Montenegro is a candidate to host the European Junior Senior Fencing Championships

Panel discussion "Montenegrin sport during the first 20 years" on May 25th at the Rectorate of the University of Montenegro