hitan prekid izdražavanja kazne

Trudna Podgoričanka puštena na slobodu

Foto: CdM

Mlada trudnica koja je nedavno upućena u spuški zatvor za izdržavanje 15-dnevne kazne, puštena je na slobodu.

Kako je potvrdio advokat Stefan Jovanović, Ministarstvo pravde je usvojilo zahtjev kojim je tražio hitan prekid izdražavanja kazne za ovu Podgoričanku. Zahtjev je upućen pošto su ljekari Kliničkog centra Crne Gore utvrdili da je osuđena u sedmom mjesecu visokorizične trudnoće.

pist

Ulcinjska policija oduzela dva pištolja bez odgovarajuće dokumentacije – jedno lice procesuirano

policija rotacija 1

Rasvijetljen pokušaj ubistva u Tuzima: Krivične prijave protiv dva državljanina Albanije

– Ministarstvo pravde je usvojilo zahtjev i prekinulo izdržavanje kazne zatvora. Reagovali su promptno imajući u vidu kad je zahtjev podnijet i njegove razloge. Donijeli su odluku koja je zakonita u cjelosti i koja je na prvom mjestu humana – kazao je Jovanović za „Dan“.

Podgoričanka je upućena u zatvor zbog nepoštovanja odluke suda kojom joj je još u maju naređeno da petogodišnju kćerku mora da predaje ocu svake druge sedmice utorkom i četvrtkom od 16 do 19 sati, kao i svake druge sedmice utorkom, takođe od 16 do 19 sati, a te sedmice i vikendom – od petka do nedjelje veče.

Ona to ne čini, zahtijevajući da se djevojčica sa ocem sastaje pod nadzorom, jer je on, kako tvrdi, tuče. Zbog toga je protiv njega podnijela i krivičnu prijavu koju je tužilaštvo odbacilo.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Sports

Siner: Tennis needs Alcaraz, and I'm better off when he's here too

Sports

25.04.2026.

Strong support for Paralympians: EPCG and the Paralympic Committee of Montenegro continue their partnership

Italy on US proposal to replace Iran at World Cup: 'Shameful'

Future convincing against Mariners

Strong support for Paralympians: EPCG and POK continue partnership