Sastanak

The Friendship Group with Argentina met with representatives of the Argentine Council for International Affairs (CARI)

Posljednjeg radnog dana posjete Argentini, delegacija Grupe prijateljstva Skupštine Crne Gore sa Republikom Argentinom u sastavu: Gordan Stojović, predsjednik Grupe prijateljstva, Admir Adrović i prof. dr Nikola Milović, članovi Grupe prijateljstva, održala je sastanke sa predstavnicima Argentinskog savjeta za međunarodne odnose (CARI) i poslanikom Nacionalnog kongresa Republike Argentine Fakundom Manesom (Facundo Manes), koji ima korijene iz Boke Kotorske.

Poslanici Skupštine Crne Gore održali su sadržajan sastanak sa Kornelijom Šmit Lierman (Cornelia Schmidt-Liermann), Albertom Davederom, Nadiom Aguado Benitez i Fernandom Galeanom, predstavnicima Argentinskog savjeta za međunarodne odnose (CARI). Poseban fokus sastanka bio je na procesu pristupanja Crne Gore Evropskoj uniji, kao i povezivanju zajedničkog tržišta Južne Amerike (Mercosur) sa jedinstvenim tržištem Evropske unije. Sagovornici su razmijenili mišljenja o sličnostima ova dva procesa, njihovim različitim fazama, najvećim izazovima, kao i očekivanjima. Tom prilikom, predsjednik Grupe prijateljstva sa Argentinom Gordan Stojović informisao je da većina građana Crne Gore, njih oko 70 procenata, podržava ulazak svoje zemlje u EU.

Predstavnici Grupe prijateljstva sa Argentinom Gordan Stojović, Admir Adrović i Nikola Milović imali su i priliku da se sastanu sa poslanikom Nacionalnog kongresa Republike Argentine Fakundom Manesom, koji ima korijene iz Boke Kotorske. U srdačnom i otvorenom razgovoru razmijenjena su mišljenja o trenutnoj situaciji u dvijema državama, sa posebnim akcentom na predstojeće parlamentarne izbore u Republici Argentini. Poslanik Manes je ovom prilikom izjavio da mu je delegacija Skupštine Crne Gore donijela najljepši poklon – sjećanje na kuću njegove bake u Boki Kotorskoj, simbol korijena, sjećanja i bliskosti. Imajući u vidu njegovo porijeklo, poslanik Manes posebno se interesovao za iseljeničku zajednicu u Argentini, a govoreći iz perspektive njegove struke, kao neurolog, isticao je značaj mentalnog zdravlja i njegovog očuvanja.

DPS 2

DPS Petnjica: Inicijativa za smjenu prošla neslavno, nastavljamo da radimo u najboljem interesu Petnjice i njenih građana

milatovic 5

Milatović u petak i subotu u posjeti Estoniji

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Sports

ABA League decides: Dubai to host on neutral ground until the end of the season

Sports

14.05.2026.

Slovenia celebrated in "Morača", rematch on Sunday in Koper

Upheaval: The Board of Directors agreed to let Radonjić lead Budućnost, waiting for Božović to formally leave

MOC participated in the General Assembly of the Games of the Small States of Europe in Monaco

Siner breaks Djokovic's record and makes history in Rome

RTV PG AI Novinar