NAKON NIKŠIĆA

(VIDEO) Mentorium Foundation presents project at the Nursing Home in Podgorica: A smile can restore hope and brighten everyday life

Capture 18
Foto; RTV Podgorica
Predstavljanje projekta pod sloganom "Dostojanstven osmijeh" nakon Nikšića održano je i u podgoričkom Domu starih. Fondacija Mentorium ovim projektom, koji realizuje u saradnji sa pet domova za stare u Crnoj Gori, nastavlja svoju misiju širom države.

Na licima koja nose tragove decenija, iskustva i uspomena, osmijeh ima posebnu vrijednost. On nije samo izraz radosti, već potvrda da briga, pažnja i ljudska toplina još pronalaze put do onih kojima su najpotrebniji. Upravo time vodi se fondacija Mentorium, koja projektom „Dostojanstven osmijeh“ nastoji da unese više radosti u živote najstarijih sugrađana.

Osmijeh nema cijenu, ali nekome može promijeniti dan, vratiti nadu i uljepšati svakodnevicu, poručuju iz fondacije Mentorium.

„Ovim projektom mi želimo da riješimo oralno zdravlje u trećem dobu jer veliki broj korisnika Domova za zdravlje nema adekvatnih zaštitu. Imaju otežanu ishranu, ograničen je pristup stomatološkim uslugama. Ovaj projekat obuhvata 60 korisnika iz Domova zdravlja za stare. Aktivnosti koje su planirane tokom ovog projekta su stomatološki pregledi, procjena otisaka, ugradnja proteza i kontrolni pregledi“, kazao je Mirsad Dreić iz Fondacije Mentorium.

Potrebe starijih i dalje zahtijevaju veću pažnju društva, bez obzira na životnu dob, svako zaslužuje ne samo lijep osmijeh, već i potpunu funkcionalnost koja omogućava dostojanstven i kvalitetan život.

„Zbog svega toga mislim da će projekat biti uspješan, da bi se to desilo, pozivamo sve strane da se uključe kako bi postali partneri i da jednako učestvujemo i da svi koji budu da će zadovoljstvo biti još i veće jer onog momenta kada ste izmamili nečiji osmijeh i na ponos da bude kod svakog koji je učestvovao“, zaključila je direktorica JU „Dom starih“ Podgorica, Jelena Šofranac.

A za kraj ostaju zagrljaj, lijepa riječ i nada da će osmijeh još dugo kucati na vrata Vukosave, Snežane, Senke i njihovih prijatelja – jer pažnja i osjećaj da nisu zaboravljeni ne bi smjeli imati rok trajanja.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Related news

Culture

Entertainment

Society

World

RTV PG AI Novinar