Izabranici Boška Radovića u samo četiri dana savladali su dva puta selekciju Bugarske. Prvo lagan trijumf u Podgorici (85:62), a potom sinoć mnogo teži posao i pobjeda poslije zaostatka od minus 13 – 90:86 koja je otvorila vrata Eurobasketa.
„Veoma važna pobjeda za nas, mnogo nas je približila Eurobasketu. Teška i trvda utakmica, znamo da Bugarska dobro igra pred svojom publikom, iako u slabijim sastavu, nemaju nijednog evroligaškog igrača, ali uspjeli su da pobijede Njemačku prije nekoliko mjeseci. Znali smo da će biti teško od samog početka, mučili smo se u prvom poluvremenu, nismo igrali najbolju košarku, u trećoj četvrtini su imali plus 13, tu smo napravili neku dobru reakciju, polako topili prednost, početkom četvrte preokrenuli i smatram da smo zasluženo pobijedili. Bitne dvije utakmice, dobili smo vjetar u leđa za februarski „prozor“, kazao je Zoran Nikolić.
Centar SC Derbija je dao veliki doprinos pobjedi u Botevrgradu, najprije sjajnom odbranom, a po završetku utakmice pohvalio ga je i selektor Radović.
„Jako sam zadovoljan, prije svega pobjedom. Kada si u reprezentaciji, posvećen si da maksimalno pomogneš ekipi, da pomogneš šta god treba da se uradi da bi se došlo do pobjede. Mislim da svi mi tako gledamo – od najmlađeg do najstarijeg. Svi smo zajedno u tome, imamo isti cilj – da odemo na prvenstvo, Evropsko ili Svjetsko, ljetos je bila prilika za OI. Poenta je da dođemo i damo sve od sebe da pobijedimo. Može biti veća ili manja uloga – to je manje bitno“, smatra Nikolić.
Slijedi pauza do februara, kada će naša reprezentacija odigrati dva duela – u goste nam stiže Njemačka (20. februar) i tri dana kasnije idemo na megdan Švedskoj.
„Imamo dvije bitne utakmice. Za nas je generalno i za ubuduće važno da pokušamo da pobijedimo obje. Ali neće biti lako – Švedska igra dobro pred svojim navijačima, dok će Njemačka biti u boljem sastavu. Ali, bitno je zbog FIBA ranga, za Evropsko i Svjetsko prvenstvo da imamo bolji rang da bismo imali bolje kvalifikacije i lakše grupe“, zaključio je Nikolić.