Spomenik Karađorđu ostaće centralni motiv parka

Vukčević: Rekonstrukcija Karađorđevog parka trajaće 70 radnih dana i koštaće 680.000 eura

Karađorđev park će do kraja godine biti zatvoren za posjetioce. Razlog za to je rekonstrukcija te zelene površine, a iz gradskog preduzeća "Zelenilo" građane pozivaju na razumijevanje i strpljenje.
Foto: Gradski.me

Jedna od najljepših zelenih površina u glavnom gradu, Karađorđev park, do kraja godine dobiće novo ruho koje će koštati 680.000 eura. Iz GP „Zelenilo“ poručuju da je za završetak radova potrebno 70 sunčanih radnih dana.

“Radovi su, kao što možete i vidjeti, u toku. Planirali smo da sve radove izvedemo do kraja tekuće godine. Nadam se da će vremenski uslovi ići na ruku, s obzirom na to da je tenderskom dokumentacijom propisano da radovi traju sedamdeset radnih dana, odnosno sedamdeset sunčanih dana“, kazala je menadžerka preduzeća „Zelenilo“ Milica Vukčević.

Tenderskom dokumentacijom je predviđena izrada staza i platoa, kao i sadnja biljnog fonda.

“Pejzažno uređenje, odnosno radovi na rekonstrukciji Karađorđevog parka, izgradnja betonskih staza i staza od rizle, sadnja biljnog fonda i gradnja novog hidro sistema, ali i svi drugi radovi, koštaće nešto više od 680 hiljada eura, a investitor je Glavni grad“, objašnjava Vukčević.

U cilju osiguravanja dugovječnosti novog parkovskog mobilijara, kako ističe, uslijed potencijalnih vandalskih aktivnosti, parkovski mobilijar će većinom biti od metala.

“Kada je riječ o parkovskom mobilijaru, ovog puta odlučili smo se za nešto drugačiji i dizajn ali i kvalitet, pa će u tom smislu parkovski mobilijar biti od metala, odnosno klupe i korpe za otpatke će biti metalne, dok će postojati i još jedan vid malo drugačijih klupa koje će biti betonskog karaktera. U tom smislu nadamo se da će parkovski mobilijar biti dugovječniji i da će odoljeti vandalizmu“, kazala je Vukčević.

Iz Zelenila ističu da će spomenik Karađorđu ostati centralni motiv parka, a oko spomenika će biti izgrađen plato koji će povezivati sve staze.

Ostavite komentar

0 Komentari
Inline Feedbacks
View all comments

Najnovije

Povezani članci